سرخط خبرها

جمعی از اعضای بسیج دانشجویی حوزه شهید امیدی شهرستان نهاوند در قالب هیئت اندیشه‌ورز و هسته مطالبه‌گری با رئیس بنیاد ایران‌شناسی دفتر منطقه‌ای زاگرس دیدار و تبادل نظر کردند.

در این نشست فرمانده حوزه بسیج دانشجویی شهرستان نهاوند ضمن معرفی طرح مطالبه‌گری گفت: هدف ما در این سری نشست ها، هم افزایی و تعامل بین دستگاه های شهرستان و بسیج دانشجویی است.

سرهنگ دوم پاسدار محمود گودرزی افزود: دانشجویان دغدغه توسعه و پیشرفت دارند و در این نشست ها نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را به اطلاع مسئولان خواهند رساند.

دبیر هیئت اندیشه‌ورز بسیج دانشجویی شهرستان نهاوند گفت: تشکیل هیئت های اندیشه‌ورز بسیج طبق فرمان مقام معظم رهبری در آذرماه سال ۹۵ در حکم رئیس سازمان بسیج مستضعفین ایجاد شده است.

مهدی رضایی‌مفرد ادامه داد: تا کنون در حوزه‌های مختلف با مدیران دستگاه های مرتبط دیدار داشتیم و با توجه به اهمیت موضوع شناخت تاریخ، تمدن و فرهنگ منطقه این جلسه را به بنیاد ایران‌شناسی دفتر منطقه‌ای زاگرس اختصاص دادیم.

محمد سعیدی کیا، مسئول هسته مطالبه‌گری بسیج دانشجویی گفت: مطالبه در خصوص اقدامات انجام شده و کارهای بر زمین مانده حق دانشجویان است و ما به عنوان نمایندگان قشر دانشجو این موارد را مطرح می کنیم.

سپس بسیجیان دانشجو سئوالات و مطالبات خود در حوزه عملکرد ایران‌شناسی در شهرستان نهاوند را مطرح کردند.

رئیس بنیاد ایران‌شناسی دفتر منطقه‌ای زاگرس ضمن استقبال از حضور دانشجویان بسیجی گفت: آنچه از تاکیدات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم برمی آید، توجه ویژه ایشان به مقابله با تهاجم فرهنگی است و می‌توان گفت ایران‌شناسی اهرمی برای مقابله با تهاجم فرهنگی است، زیرا ملتی که هویت ملی و دینی خود را به درستی بشناسد در برابر هجمه های دشمن ایمن خواهد بود.

محمدرضا عطایی ضمن پاسخ به سئوالات مطرح شده، شرحی از وظایف و روند تشکیل بنیاد ایران‌شناسی و دفتر منطقه‌ای زاگرس را عنوان کرده و افزود: شهرستان نهاوند از نگاه تاریخی، تمدنی، فرهنگی، گردشگری و گویش خود جایگاه بسیار خوبی دارد، اما متاسفانه چنان که شایسته است به آن پرداخته نشده است.

وی ضمن برشمردن برخی اقدامات انجام شده در طی پنج سال گذشته ادامه داد: معرفی همه جانبه شهرستان نهاوند نیازمند یاری همه مردم و مسئولین است و لازم است به آن همت نمود.

در ادامه در موضوعات مختلفی از جمله محوطه‌های باستانی، مناطق گردشگری، تمدن، فرهنگ و گویش نهاوند بحث و تبادل نظر شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location