سرخط خبرها

در پنجمین جلسه ولی الله سیاوش معاون عمرانی فرماندار نهاوند اظهار داشت : شهرستان نهاوند یکی از شهرستان هایی است که بر روی گسل زلزله قرار گرفته است و چهار گسل زلزله نیز در هم جواری این گسل می باشد و نیازمند این است که آموزش های لازم برای مقابله با این بحران مورد توجه قرار گرفته شود .

وی افزود : آموزش و پرورش موظف است که یک دوره آموزشی در مراکز آموزشی و مدارس برگزار کند و روی این مهم بسیار تاکید شده است .

معاون عمرانی فرماندار نهاوند گفت : استان همدان و شهرستان نهاوند در رده شهرستان های برتر برگزاری مانور زلزله اعلام شده اند .

وی تصریح کرد: شهرداری و آموزش و پرورش نهاوند بر اساس یک برنامه و همکاری نقاط ضعف و قوت را شناسایی و نحوه اجرای عملیات امداد رسانی را هم بررسی قرار دادند .

سیاوش بیان کرد : برنامه کوتاه مدت و بلند برای رفع نواقص و ایمنی مدارس شهرستان نهاوند در نظر گرفته شود.

وی ابراز داشت: مانور سراسری زلزله آذر ماه ۹۸ برگزار خواهد شد .

سیاوش در ادامه گفت : در این مانور ضرورت افزایش آمادگی مردم برای کاهش خطرپذیری و ارتقای ظرفیت مواجهه با حوادث غیرمترقبه به ویژه زلزله ، ضمن ارائه آموزشهای لازم به دانش آموزان مطابق با روال سنوات گذشته، تمهیداتی درنظر گرفته شده است که علاوه بر دانش آموزان و مسئولان مدارس، مردم محلات نیز در این فرایند شرکت نمایند تا سطح آگاهی و آمادگی ساکنین محله های مجاور مدارس ایمن نیز ارتقا یابد.

وی در خاتمه گفت: هدف اصلی مانور سراسری زلزله، خروج ایمن و پناه گیری صحیح است که دانش آموزان باید این آموزش ها را به خوبی ببینند .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location