سرخط خبرها

: مدرس حوزه و دانشگاه:

مدرس حوزه و دانشگاه با تاکید بر لزوم هوشیاری مردم گفت: دشمنان از بیرون نمی‌توانند علیه ما هیچ اقدامی انجام دهند و چشم به داخل کشور دارند.

حجت‌الاسلام حسین جوشقانیان پیش از ظهر دوشنبه در گرامیداشت سالروز ۹ دی در شهرستان نهاوند گفت: ۹ دی حماسه‌ای محیرالعقول بود و همه فهمیدند رابطه امام با امت یک رابطه حاکم و محکوم نیست و این ارتباط ریشه در جان و اعتقاد مردم دارد به طوری که مردم حاضرند در پای ولی امرشان از همه چیزشان بگذرند.

حجت الاسلام جوشقانی بابیان اینکه فتنه در لغت به معنی آزمون و این فتنه‌ها برای تربیت و رشد انسان است و عیار مردم را بالا می‌برد، گفت: کارکرد دیگر این فتنه شناخت حق از باطل و شناخت انقلابی از غیر انقلابی است.

وی گفت: در فتنه ۸۸ کسانی در التزام به ولایت فقیه مردود شدند که سابقه طولانی در انقلاب داشتند و سال‌ها در مقام‌ها و مسئولیت‌های مختلف در این نظام بودند.

وی ادامه با اشاره به جایگاه مقام معظم رهبری گفت: اگر بصیرت و مدیریت رهبر معظم انقلاب نبود در جریان فتنه ۸۸ و حتی در آشوب‌های اخیر ضربات سختی متحمل می‌شدیم.

وی اظهار کرد: تمام نگاه و امید دشمن در جریان فتنه حلقوم‌های بود که فتنه را شعار می‌دادند و مردم را به آشوب فرا می‌خواندند.

وی با تاکید بر اینکه فصل الخطاب در بحران‌ها و فتنه‌ها سخنان ولایت است، گفت: دشمنان از بیرون نمی‌توانند علیه ما هیچ اقدامی انجام دهند و چشم به درون دارند.

وی بابیان اینکه بصیرت یعنی معیارهای حق را بشناسیم و معرفت داشته باشیم و پس از آن شاخص‌های تشخیص حق و باطل را بدانیم به اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: پشت پرده آشوب‌های اخیر مثلث شوم عبری عربی و آمریکایی بود که می‌خواستند با نفوذ در مردم آنها را به دست خود به کام مرگ بکشانند.

حجت الاسلام جوشقانیان با تاکید بر اینکه نقطه قوت ما انقلابی گری است و باید بدانیم هر زمان با سیاست سازش پیش رفتیم شکست خوردیم، گفت: فتنه باورها را بهم می‌ریزد و اعتقادات را استحاله می‌کند.

وی با اشاره به وجود دو نگاه در کشور گفت: نگاه اول آنکه باید هضم در غرب شویم و به آنچه بر ما دیکته می‌کنند تمام و کمال عمل کنیم و ژاپن اسلامی را تشکیل دهیم که این نگاه مخصوص افرادی است که در گردنه‌ها باری بر دوش نظام هستندامانگاه دیگر می‌گوید منهای نظام سلطه و با اتکا به درون و لطف خدا می‌توانیم قله‌ها را فتح کنیم.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات ۲ اسفند گفت: مردم در ۲ اسفند به آنانی رأی دهند که شاخص‌های مورد نظر رهبری را دارند و برادران و خواهران در انتخابات پیش رو شاخصه‌ها را مورد بررسی قرار دهند تا متضرر نشویم.

وی با طرح این سوال که آیا هزینه بی تدبیری مسئولین را مردم باید بدهند؟ رهبر بدهد؟ و آیا اتحادیه اروپا و آمریکا قابل اطمینان هستند؟ گفت: در ۹ دی مردم فهمیدند که دشمن پشت پرده این ماجرا چه کسانی بودند و می‌خواستند به اهداف شوم خود برسند.

حجت الاسلام جوشقانیان با اشاره به اینکه دولت قول داد اجناس گران نشود اما جای سوال است که چرا دولت به وعده خود وفاداری نمی‌کند؟ افزود: برنامه دشمنان در فتنه اخیر رو شد و از بی تدبیری مسئولین ما سو استفاده کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب در ۵ دقیقه درس خارج از فقه آب بر روی آتش ریختند./مهر

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location