سرخط خبرها

فرماندار نهاوند در نخستین جلسه شورای عشایری شهرستان با اشاره به نقش مهم عشایر در تامین محصولات دامی شهرستان گفت: اگر بدرستی از جامعه عشایری حمایت نکنیم امنیت غذایی خود را به مخاطره انداخته ایم.

ناصری با بیان اینکه در راستای ارتقا قابلیت تولید و سلامت غذایی و امنیت غذایی گام جدی با حمایت و تامین مایحتاج عشایر برداشته می شود افزود: با توجه به اهمیت تامین آرد مورد نیاز عشایر، از اداره صمت شهرستان انتظار میرود در جهت تامین و تخصیص سهمیه عشایر در اسرع وقت اقدام نماید.

فرماندار نهاوند اشاره ای نیز به تامین سوخت و آب آشامیدنی مورد نیاز عشایر اشاره کرد و افزود: استفاده از آبگرمکن و پکیج های خورشیدی برای تامین روشنایی، استحمام، کاهش مصرف سوخت های فسیلی و مشکلات حمل ونقل آن طرح هایی هستند که در جهت رفاه حال عشایر منطقه در حال پیگیری می‌باشد.

وی افزود: خطوط انتقال آب آشامیدنی نیز با هماهنگی آب و فاضلاب روستایی، امور عشایر و دهیاران روستاهای مسیر در حال پیگیری می باشد.

ناصری تاکید کرد: دستگاه خدمات رسان در حوزه عشایری از جمله بسیج عشایر، دامپزشکی، منابع طبیعی، سازمان جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان و ... پیگیر ارائه خدمات مطلوب به عشایر شهرستان باشند.

فرماندار نهاوند در ادامه با اشاره به اختصاص ۷۹۰ میلیون تومان اعتبار به امور عشایری شهرستان گفت : ۴۰ درصد این اعتبار تاکنون تخصیص یافته و تا پایان سال نیز این رقم افزایش پیدا خواهد کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location