سرخط خبرها

: اتمام حجت فرماندار با بانک‌های نهاوند:

تنگ‌نظری‌ها را از سیستم بانکی حذف کنید و نگذارید با موانع‌تراشی و بی‌تعهدی اعتبارات و بودجه‌هایی که می‌تواند گره اشتغال این شهرستان را باز کند، با ایجاد موانع برگشت داده شود.

فرماندار نهاوند در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با تأکید بر لزوم پرداخت اعتبارات اشتغال روستایی تبصره ۱۶، گفت: بانک‌های عامل شهرستان درباره ایجاد رضایتمندی در جامعه نسبت به پرداخت تسهیلات ابلاغ‌شده اقدام نمایند.

مراد ناصری خطاب به بانک‌ها با اعلام اینکه بروکراسی‌ها و مانع‌تراشی‌ها را از سد راه مردم حذف کنند، تصریح کرد؛ مدیرانی که در اجرای تبصره ۱۶ اشتغال روستایی موفق عمل کنند، تشویق می‌شوند اما در غیر این صورت همان مدیران به‌عنوان مدیران کم‌کار و ناهماهنگ به استان و سرپرستی و استانداری معرفی خواهند شد.‌

لزوم پرداخت تسهیلات کمیته امداد و بهزیستی بانک‌ها

فرماندار با تأکید بر لزوم پرداخت تسهیلات مددجویان کمیته امداد و بهزیستی توسط بانک‌های نهاوند گفت: وضعیت پرداختی شهرستان نهاوند در بحث ارائه تسهیلات به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در مقایسه با سایر شهرهای استان مطلوب نیست.

وی با بیان اینکه به ادارات بهزیستی، کمیته امداد و بانک‌ها ظرف مدت یک هفته فرصت دارند تا اعتبار تخصیص‌یافته را به متقاضیان پرداخت کنند، گفت: پس از پایان فرصت اعلام‌شده هیچ‌گونه عذری از متولیان پذیرفتنی نیست، زیرا تعلل در پرداخت این تسهیلات موجب بدبینی مردم به دولت و نظام می‌شود. فرماندار نهاوند با اشاره به اینکه مشکل اصلی در پرداخت تسهیلات به مددجویان تضمین بانکی است، گفت: باید در این رابطه مساعدت‌های لازم از سوی بانک‌های عامل صورت گیرد و حداقل‌های آنچه در قانون آمده است را برای این افراد در نظر بگیرند. وی با تأکید بر اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال به این عزیزان موجب خودکفایی می‌شود، گفت: در بحث ایجاد اشتغال هرچه بتوانیم هزینه کنیم نهایتاً موجب سرمایه‌گذاری است .

پرداخت 55درصد اشتغال مددجویان

مدیر کمیته امداد امام خمینی نهاوند گفت: بیش از ۵۵ درصد اعتبار اشتغال مددجویان کمیته امداد نهاوند پرداخت شده است.

علی ملکی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان نهاوند اظهار کرد: بانک‌ها پیگیری‌های لازم برای معرفی طرح اشتغال مددجویان را داشتند و تاکنون با همکاری مناسب آن‌ها بیش از ۵۵ درصد اعتبارات پرداخت شده است. وی کل اعتبارات طرح اشتغال کمیته امداد این شهرستان را ۹ میلیارد و ۴۳۵ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: تاکنون از این میزان از سوی بانک‌های عامل شهرستان ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت شده و ۵۵۰ میلیون تومان نیز آماده پرداخت است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی نهاوند درباره تسهیلات اشتغالزایی روستایی نیز گفت: مجموع اعتبارات اشتغالزایی روستایی نهاوند و بخش خزل ۱۰ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان است که تاکنون از سوی 4 بانک عامل شهرستان ۵ میلیارد و ۶۴۷ میلیون تومان معادل ۵۴ درصد پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه میزان پرداخت تسهیلات بانک‌های عامل شهرستان از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد متفاوت است اظهار کرد: برخی بانک‌ها برای گرفتن ضامن شرایط سختی می‌گذارند و می‌گویند ضامن باید از کارمندان همین بانک باشد درحالی‌که پیداکردن چنین شخصی مشکل است.

ملکی افزود: علاوه‌بر این با توجه به اینکه افراد زیر پوشش کمیته امداد از اقشار بی‌بضاعت هستند، بنابراین انتظار می‌رود بانک‌ها در زمینه آورده افراد زیر پوشش همکاری کرده و در این زمینه بضاعت افراد زیر پوشش را مد نظر قرار دهند. وی افزود: البته برخی بانک‌های عامل در زمینه پرداخت تسهیلات عملکرد خوبی داشته‌اند اما در مجموع عملکرد شهرستانی ما نسبت به میانگین استانی پایین‌تر است که انتظار می‌رود با توجه به اقشار هدف بانک‌ها همکاری‌های بیشتری را اعمال کنند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی نهاوند در پایان با بیان اینکه این نهاد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برای رونق تولید و اشتغال اقدامات مهمی انجام داده است، یاداور شد: این نهاد به منظور ایجاد اشتغال برای نیازمندان تسهیلات خوداشتغالی زیادی را در سال گذشته پرداخت کرده که به اشتغال افراد زیر پوشش منجر شده است./همدان پیام

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location