سرخط خبرها

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند گفت: امسال ۸۸ هزار و ۵۲۳ بیمار از درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند خدمات دریافت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش دارد

معصومه روزبهانی اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال ۸۸ هزار و ۵۲۳ بیمار به پزشکان درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند مراجعه کرده و از خدمات درمانی بهره‌مند شده‌اند.

وی با بیان اینکه مراجعه این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۷۷ هزار و ۲۰۰ نفر بود از افزایش ۱۵ درصدی برخوردار است گفت: در این مدت ۲۶۷ هزار و ۶۷۹ قلم دارو به ارزش یک‌میلیارد و ۳۱۶ میلیون و ۷۷۴ هزار تومان به صورت رایگان در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۴۳ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند افزود: طی این مدت ۷ هزار و ۸۵ نفر به آزمایشگاه درمانگاه مراجعه کرده‌اند که برای آنها ۳۴ هزار و ۵۴۱ مورد آزمایش انجام شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر ارائه خدمات پزشکی، خدمات دندانپزشکی نیز به صورت رایگان به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود که در این رابطه ۷ هزار و ۱۵۷ نفر از خدمات ترمیم، کشیدن دندان، جرم‌گیری و دیگر خدمات استفاده کرده‌اند.

روزبهانی از ارائه خدمات پاراکلینیکی خبر داد و افزود: در بخش‌های رادیولوژی ۴ هزار و ۷۷۵ نفر، خدمات مامایی ۵ هزار و ۵۶۳ نفر، در بخش نوار قلب و سرم‌تراپی نیز ۱۱ هزار و ۹۹۴ بیمار از خدمات مربوطه استفاده کرده‌اند.

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند به ارائه خدمات رفاهی برای مراجعین اشاره کرد و افزود: یکی از خدمات رفاهی برای بیماران در بحث نظام ارجاع است که بر اساس آن برای بیمارانی که نیازمند حضور در بیمارستان‌های آتیه همدان، غرضی ملایر و پلی‌کلینیک شهید شهبازی هستند بدون حضور بیمار نوبت گرفته می‌شود.

وی افزود: علاوه بر این تمام معاینات متقاضیان قبل از استخدام، بررسی انواع استراحت‌های پزشکی و تائید پروتز در این مرکز انجام شده و از مراجعه به مرکز استان جلوگیری می‌شود.

روزبهانی در پایان گفت: به منظور تامین کادر درمان درمانگاه از ابتدای دی‌ماه امسال یک پزشک عمومی نیز به کادر درمانگاه اضافه شده که بر این اساس تعداد پزشکان عمومی موجود به پنج نفر افرایش یافنه است./ فارس

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location