سرخط خبرها

: امام‌جمعه نهاوند:

امام جمعه نهاوند بابیان اینکه تاثیرات معنوی دعا و مناجات در دفع بلا حائز اهمیت است، گفت: دعا در کنار مسائل پزشکی تاثیری مثبت در مبارزه با کرونا دارد

حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال بنا به شرایط موجود در کشور که مراسم اعتکاف برگزار نشد یکی از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب برای عزیزانی که در اعتکاف شرکت می‌کردند خواندن نماز حضرت جعفر طیار (ع) به‌صورت روزانه بود.

وی بابیان اینکه در اسلام واجبات و محرمات محدود است، گفت: در دین مبین اسلام مستحبات نامحدود است به‌نحوی‌که اگر انسان تمام عمر خود را صرف انجام مستحبات کند بازهم وقت کم می‌آورد.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به اینکه ذکر و یاد خدا حد و اندازه ندارد، گفت: امروز باید با خواندن نماز جعفر طیار، دعاها، نمازها و روزه‌ها اوقات خود را غنی کنیم تا علاوه بر این‌که از لحظات عمر خود بهترین استفاده را کرده باشیم آرامش روح و فکر نصیب ما شود.

وی بابیان اینکه اگر کسی عمرش را صرف مستحبات کند هدر نرفته است، گفت: ائمه (ع) یک لحظه از عمرشان صرف گناه و حتی هدر هم نرفته است لذا ما نیز به عنوان پیروان ایشان باید به این مهم توجه داشته باشیم.

حجت السلام مغیثی ادامه داد: در بینش اسلامی و جهان بینی توحیدی همه کاره عالم خداوند است و خداوند است که عزت و ذلت، مریضی و شفا می‌دهد.

وی گفت: دعای هفتم صحیفه سجادیه مهم‌ترین مطلب همین است که می‌گوئیم خدایا همه چیز دست توست و از تو می‌خواهیم این بلا و مشکلی که جامعه ما امروز گرفتار آن شده را رفع کنی و اگر تو برطرف کنی هیچکس نمی‌تواند مبتلا کند بنا بر این در دعاها و برخوردها باید به این موضوع توجه داشته باشیم که همه کاره خدا است./مهر

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location