سرخط خبرها

: دبیر ستاد کنترل و پیشگیری کرونا نهاوند:

فرماندار نهاوند در جلسه قرارگاه زیستی برای پیشگیری‌، کنترل و هماهنگی مقابله با ویروس کرونا گفت: هرگونه خروج از محل مأموریت، تحت هر عنوانی اعم از مأموریت اداری یا مرخصی معاونان فرماندار، بخشداران، شهرداران، مدیران دستگاه های اجرایی و خدماتی ممنوع است.

 مراد ناصری بر اجرای مقررات جدید در پمپ بنزین‌ها برای مقابله با کرونا تأکید کرد و گفت: هیچ عذر و بهانه‌ای در این رابطه پذیرفتنی نیست 

به گفته وی ضروری است فرآیند سوختگیری و پرداخت هزینه سوخت در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت، توسط کارکنان جایگاه‌ها انجام و دستکش یکبار مصرف برای استفاده عموم در دسترس قرار گرفته شود و  فرآیند سوختگیری و پرداخت هزینه بدون دستکش یکبار مصرف انجام نشود.ناصري افزود: همچنین جایگاه‌داران باید تمامی نازل‌ها، صفحه کلید دیس پنسرها، سرویس بهداشتی و...  را به‌طور مستمر با مواد ضدعفونی کننده مناسب نظافت کنند.ناصری گفت: پرسنل بیمارستان از شلوغی شهر نهاوند و بی‌توجهی مردم نسبت به خطر کرونا ناراحت و گلایه دارند.

وي ادامه داد: مسئول تهیه، توزیع و نظارت بر اقلام مورد نیاز بهداشتی در شهرستان به عهده صنعت، معدن و تجارت است.

 بیمارستان شهید حیدری را برای کرونا تجهیز کنید

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند عصر شنبه در جلسه قرارگاه زیستی مبارزه با بیماری کرونا گفت: تصمیمات و مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان بر همگان لازم‌الاجرا است و دستگاه قضائی از تصمیمات این ستاد برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا حمایت قاطعانه می‌کند.

سید هادی مصطفوی افزود: مردم برای اینکه شرایط فعلی را مدیریت کنیم بایستی ضمن رعایت توصیه‌ها، شرایط و موقعیت فعلی را مراعات و در خانه بمانند و هشدارهای وزارت بهداشت را برای روزهای آینده جدی بگیرند زیرا با بی‌توجهی شرایط وخیم‌تر می‌شود.وی برخی موارد پیشنهادی را برای تصویب از طریق ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان مطرح کرد.

به گفته مصطفوي، کنترل و تعیین ساعات کار فروشگاه‌ها و مراکز تجاری توسط اتحادیه و اصناف، ایجاد محدودیت در تردد غیرضروری اهالی از روستا به شهر، تأمین نان به صورت بسته‌بندی و بهداشتی از طریق نانوایی‌های هر محله با نظارت مرکز بهداشت و اتحادیه خبازان در منازل صورت گیرد تا از مراجعه مردم جلوگیری شود.

وي افزود: همچنین اصناف مختلف اجناس و کالای خود را از طریق رسانه‌ها و در فضای مجازی با ارسال پیک در منزل معرفی، تبلیغ و به فروش برسانند.

دادستان تأکید کرد: افراد غریبه و مسافری که در شهر اسکان یافته و خانه یا ملکی اجاره گرفتند، باید خانه را تحویل مالک و شهر را ترک کنند.

وي افزود: همچنین ساعات ضدعفونی و گندزدایی در شهر مشخص شود و در طول روز نیز در محل‌های کانون تجمع مردم این کار انجام شود.

مصطفوي ادامه داد: همچنین عرضه و توزیع ماسک و لوازم بهداشتی در شهرستان باید شناسنامه‌دار و انبارها مشخص و میزان عرضه و تقاضا و قیمت‌ها تعیین شود.

به گفته وي، ادارات و دستگاه‌های خدماتی نهاوند نسبت به ضدعفونی و گندزدایی محل اداره خود با همکاری شهرداری اقدام کنند. مصطفوي افزود: مراجعه مردم به ادارات باید محدود و از طریق دورکاری، اتوماسیون و اینترنتی و غیرحضوری صورت گیرد و رسانه‌های رسمی شهرستان مطالب مربوط به کرونا را با هماهنگی ستاد پیشگیری ویروس کرونا منتشر کنند.

بنابر تأکید دادستان نهاوند، طرح قرنطینه در منازل باید به‌طور صحیح در کانون‌های ناقل بیماری از سوی شبکه بهداشت انجام گیرد.

وی همچنین بیمارستان شهید حیدری را برای درمان بیماران کرونا احیا و پیشنهاد داد.

توزیع اقلام خوراکی سپاه برای مردم زیان‌دیده از کرونا

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند به‌عنوان دبیر این قرارگاه گفت؛ از اقدامات و تلاش مجموعه شبکه بهداشت و درمان به‌عنوان خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا تقدیر و تشکر می‌شود و در این وضعیت باید بسیج همگانی در شهرستان برای مقابله و پیشگیری تشکیل شود.

علی مختاری تأکید کرد: مدیران و مسئولان شهرستان با توجه به حساسیت موضوع آمادگی لازم را برای حضور در جلسات قرارگاه را تا پایان سال حتی ایام تعطیلات نوروزی را  داشته باشند.

وی افزود: مجموعه بسیج و سپاه آمادگی کامل را برای کمک به شبکه بهداشت و درمان در راستای مقابله و مبارزه با شیوع ویروس کرونا دارد .

مختاری با بیان اینکه ‌به‌رغم تأکیدات متأسفانه برخی جایگاه‌های سوخت هنوز موارد ایمنی و بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تصریح کرد: سپاه ناحیه نهاوند تعداد ۲۰۰ بسته غذایی شامل (گوشت قرمز، گوشت سفید، برنج و روغن) را تدارک دیده است که در روز های آینده در بین افراد نیازمند و زیان‌دیده در بحث شیوع ویروس کرونا که توسط پایگاه‌های مقاومت شناسایی شده‌اند، توزیع خواهد کرد.

مختاری گفت: بسیجیان و گروه‌های جهادی شهرستان در یک اقدام خودجوش کارگاه‌های تولید ماسک را پس از تأیید شبکه بهداشت راه‌اندازی کرده و در فاز نخست قرار است ۸۰ هزار ماسک را تولید و به صورت رایگان در بین مردم توزیع کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location