سرخط خبرها

سرهنگ علی مختاری عصر یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان نهاوند ضمن تبریک سال نو و نام‌گذاری این سال به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: امیدواریم با برنامه‌های مدون بتوانیم با توجه به نام‌گذاری سال در راستای جهش تولید در شهرستان بیش‌ازپیش قدم برداریم.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات سپاه و بسیج شهرستان نهاوند در بحث مبارزه با ویروس کرونا، گفت: امروز ایران اسلامی علی‌رغم وجود تحریم‌های ظالمانه استکبار با توان داخلی و بهره‌گیری از نیروی انسانی کارآمد با ویروس منحوس کرونا مقابله می‌کند.

مختاری با اشاره به معطوف شدن رسانه‌های بیگانه به اشاعه ناامیدی و بدبینی در مردم نسبت به مسئولان نظام در بحث مقابله با کرونا گفت: امروز بیش از ۱۸۹ کشور دنیا به این ویروس مبتلا شده اند اما رسانه‌های معلوم‌الحال تنها به انتشار آمار و ارقام ایران اسلامی می‌پردازد و سعی بر القای بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسئولین را دارند لذا مردم باید در این خصوص هوشیار باشند و اقدامات شبانه‌روزی متولیان سلامت کشور را که در این راه شهید نیز داده‌اند نادیده نگیرند.

وی بابیان اینکه سپاه برای مقابله با این ویروس تمام‌قد واردشده است، گفت: سپاه ناحیه نهاوند نیز در این خصوص به‌اندازه توانایی خود در بحث ایجاد مرکز نقاهتگاهی پارک کرامت اقدام کرده و این مرکز را با ظرفیت ۲۰۰ تخت تجهیز کرده است.

تولید روزانه ۵ هزار عدد ماسک

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند با اشاره به فعالیت روزانه ۶۰۰ بسیجی در شهرستان نهاوند در بحث مقابله با ویروس کرونا، گفت: امروز بسیجیان ما در حوزه‌های مختلف همچون تولید و توزیع ماسک به‌صورت روزانه با بهره‌گیری از توان ۱۵۰ بسیجی حدود ۵ هزار عدد ماسک تولید می‌کنند و در اختیار مردم قرار می‌دهند.

وی با اشاره به آموزش بیش از یک هزار بسیجی شهرستان از طرف شبکه بهداشت برای مقابله با این ویروس، گفت: سپاه ناحیه نهاوند از ۵ اسفند به‌صورت جهادی وارد این عرصه شده و تا آخرین لحظه برای شکست کرونا دست از تلاش بر نخواهد داشت.

مختاری با تأکید بر اینکه وضعیت شهرستان نهاوند با توجه به علل مختلف همچون جدی نگرفتن مردم و عدم توجه آنها به توصیه‌های مسئولین و تجمع‌های غیرضروری همچون بازار شب عید خوب نیست، گفت: امروز نیز با توجه به ترددها و حضور همشهریان نهاوندی که از سایر نقاط کشور به نهاوند آمده‌اند انتظار می‌رود هفته دوم تعطیلات با افزایش آمار مواجه شویم.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند با اشاره به فعالین نیروهای ۱۳۶ پایگاه بسیج شهری و روستایی شهرستان برای اجرای طرح غربالگری خانه به خانه با همکاری شبکه بهداشت و درمان، گفت: از مسئولین بهداشت و درمان تقاضا می‌شود در بحث تهیه محلول ضدعفونی توسط بسیج، گروه‌های جهادی و مردمی نظارت داشته باشد تا مشکلات جانبی برای افراد ضدعفونی‌کننده ایجاد نشود.

وی تصریح کرد: طی رایزنی‌های صورت گرفته مقرر شده ۹۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده برای توزیع و ضدعفونی شهرستان تزریق شود.

مختاری بابیان اینکه خوشبختانه فعالیت تاکسی‌ها و مینی‌بوس‌ها در شهرستان متوقف‌شده است، گفت: از متولیان امر درخواست می‌شود نسبت به فعالیت سواری‌های کرایه و همچنین روستاهای کانون تجمع مسافران نوروزی که برابر رصدهای صورت گرفته آمار قابل‌توجهی دارند اهتمام ویژه‌تری داشته باشند.

وی بر لزوم اشاعه فرهنگ خود بهداشتی در شهرستان تأکید کرد و گفت: بر اساس شواهد موجود امروز همه ما در مبارزه بیولوژیک قرار داریم لذا باید بیش‌ازپیش توجه شود تا از این گذر به موفقیت و سربلندی عبور کنیم./مهر

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location