سرخط خبرها

اناالله و انا الیه راجعون

شهادت هنر مردان خداست

جانبازان سرافراز ایران اسلامی ، نشان ایستادگی و ایثار ملت پرافتخار ایران هستند. نورهای درخشانی که د‌ر میان ملت خوش درخشیده و به ندای " هل من ناصر ینصرنی" امام زمان خود پاسخ دادند، ایشان در همان ابتدای جهاد از وابستگی های مادی دل بریده و به وارستگی رسیدند. خیل دلدادگانی که جملگی شیدای شهادت بودند.برخی با قافله شهیدان راهی دیار معشوق شدند و برخی با صبر و شکیبایی در کوچه های پر فراز و نشیب روزگار به مثابه شهیدان زنده ،رسالت ایثارگری یافتند.

"حاج میرزا محمد سلگی" نماد کامل یکی از سرداران آسمانی این مرز و بوم بود. او به تاسی از مولا و مقتدایش "حضرت اباعبدالله الحسین(ع)" در دفاع آرمان های اسلام ناب محمدی "جانش" را در میان گذاشته بود و برای اثبات وفاداری به "ولایت" و تکمیل دلدادگی اش، در این عرصه از تن و جسم خود نیز مایه گذاشت.

" حاج میرزا محمد" با الهام از مظهر دلدادگی و وفاداری، "حضرت ابوالفضل العباس(ع)" برای همیشه ثابت کرد که "آب هرگز نمی میرد ..."

و حالا باید گفت"شهید حاج میرزا" ، این واژه چقدر برازنده سردار است، او هم مزد خود را پس از سالها جانبازی و دلدادگی با "شهادت فی سبیل الله" گرفت. اگر چه پیش از این نیز به معنای واقعی کلمه"شهید زنده " بود.

وصل عارفانه جانباز شهید "حاج میرزا محمد سلگی" سردار رشید اسلام و انقلاب ، بر روان پاکش مبارک باد که الحق سزاوار و شایسته این مرتبه والا بود.

اینجانب "شهادت" این شهید عزیز را به محضر همه دوستداران و عاشقان راه شهادت، خانواده معظم ایشان ، علما و خانواده بزرگ سپاه و بسیج استان همدان و شهرستان نهاوند، تبریک و تسلیت عرض نموده و از در گاه خداوند متعال برای آن "سردار شهید" علو درجات و همنشینی با اهل بیت(علیهم السلام) و برای خانواده بزرگوار ایشان صبر و شکیبایی، توام با عزت و سعادت مسئلت می نمایم.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد .
والعاقبه للمتقین

دکتر حسن بهرام نیا
نماینده مردم شریف شهرستان نهاوند
در مجلس شورای اسلامی

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location