سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از مهر مهدی قنبری بعدازظهر سه شنبه در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: طی یک هفته گذشته بازرسان دامپزشکی شهرستان نهاوند بیش از ۴۰۰ کیلوگرم کله گاوی غیر بهداشتی از قصابی‌ها، خودروهای حمل و انبار غیر مجاز کله گاوی کشف و ضبط کرده و متخلفین به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی افزود: عرضه هر گونه کله گاوی پاک نشده در قصابی‌های شهر و روستا ممنوع بوده و باید در محل کشتارگاه تحت نظارت دامپزشکی اجزای قابل مصرف تفکیک و اجزای غیر قابل مصرف تعیین تکلیف شود.

رئیس دامپزشکی نهاوند گفت: پیرو اخطاریه‌های قبلی مبنی بر ممنوعیت کشتار غیر بهداشتی دام خارج از کشتارگاه، یک واحد قصابی به علت کشتار غیر مجاز و عرضه گوشت فاسد در محل؛ توسط پلیس اماکن پلمب و به ۸ واحد قصابی ۲۴ ساعت مهلت داده شد تا واحد را برای پلمب توسط اداره اماکن تخلیه کنند.

وی با بیان اینکه تمام قصابی‌های شهرستان نهاوند در سطح شهر و روستا ملزم به کشتار دام در کشتارگاه نهاوند تحت نظر اداره دامپزشکی هستند، گفت: قصابی‌هایی که نسبت به اجرای این قانون تخطی کنند با هدف پاسداری از سلامت جامعه پلمب و متصدی به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

قنبری تاکید کرد: واحد نظارت بر بهداشت مواد خام دامی شهرستان نهاوند به صورت مستمر در حال بازرسی واحدهای عرضه کننده مواد خام دامی در نهاوند بوده و مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی می‌توانند مراتب را از طریق تلفن ۱۵۱۲ و تلفن‌های ۰۸۱۳۳۴۲۹۱۶۴ به بازرسان اداره دامپزشکی اطلاع دهند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location