سرخط خبرها

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در همایش بصیرت ۹ دی در نهاوند گفت : هیچ وقت دشمنان انقلاب و جبهه کمونیسم فکرش را نمیکردند که چنین انقلاب شیعی و ولایی در آن برهه‌ی استراتژیک در ایران اسلامی شکل بپذیرد .

دکتر حسن نوروزی با اشاره به موقعیت حساس ایران اضافه کرد : از آنجایی که ایران بر سر چهار راه جهان قرار گرفته و از جایگاه تأثیر گذاری برخوردار است فکر نمیکردند ایرانی که تمام تاخت و تازهای جنگ جهانی اول و دوم و مذاکرات نهایی آن در اینجا صورت می‌گرفت و ختم می شد مقاومت کند، و فکر می‌کردند که این انقلاب در همان روز های اولیه شکست می‌خورد و اعتقاد داشتند ایرانی که بر مبنای فکر نوین و اجتهادی حضرت امام (ره) پایه ریزی شده است نباید ادامه حیات بدهد ، اما انقلاب راه خود را ادامه داد .

وی گفت : درست است که ما ۱۹۰ هزار شهید و ۶۷۲ هزار مجروح دادیم اما بعد از هشت سال جهان به مظلومیت ایران اعتراف کرد و این ایران بود که هم در حوزه نظامی و هم در حوزه سیاسی پیروز شد .

حجت الاسلام نوروزی در ادامه با بیان اینکه این حرکت تاکتیکی دشمن بود که جبهه ها ساکت شد ولی توطئه ها تمام نشد . هم آمریکا و هم انگلیس و هم شوروی سابق سعی کردند همچنان بر علیه انقلاب ایستادگی کنند ، در حالی که از یک طرف به نیروهای نفوذی دو تابعیتی و احزاب انحرافی امید بسته بودند و از طرفی دیگر به ایجاد اختشاش و حرج و مرج امید داشتند . اما خداوند این انقلاب را نگه داشت .

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس عنوان کرد: یکی از مسائلی که آمریکا آغاز کرد تحدید های نرم بود ودر همین راستا اعتراض های نمادین را در خیابان ها طراحی کردند . آنچه که در سال ۷۸ و بعداً در سال ۸۸ رخ داد در حوزه انقلاب اسلامی ، یکی از پارامترهای تحدیدهای نرم است .

وی با اشاره به نقش مسیحست لیبرال اضافه کرد : یکی از مراکزی که در فتنه ۸۸ نقش داشت مسیحیت لیبرال بود ، آمریکا با کشورهای دیگر تمام تمهیدات خود را بکار گرفتند تا احمدی نژاد در انتخابات پیروز نشود و علت آن چیزی بود که به عنوان بنیاد گرایی مطرح شده بود .

وی در ادامه گفت : شما دیدید در قضیه ی برجام امتیازاتی از ما گرفتند اما در مقابل نه تحریم برداشته شد و نه ما به آن مرحله هسته ای رسیدیم. نتیجه این شدکه ۶ هزار دانشمند هسته ای از نیروگاه های ما بیکار شدند .

حجت الاسلام نوروزی در ادامه مهمترین اهداف دشمنان را در فتنه ۸۸ بر شمردند از جمله اختلاف بین جریان های انقلابی در ایران - طرح تشکیل دولت وحدت ملی - ایجاد شکاف بین نیروهای انقلابی از جمله سپاه و ارتش و... - القاء ناکارآمدی دولت وقت - طرح نگرانی اصولگرایان از حضور خاتمی - برجسته سازی نارضایتی اصولگرایان در سیاست های دولت وقت - تضعیف شورای نگهبان - متهم کردن مجلس به محدود کردن فضای انتخاباتی - ایجاد تردید در سلامت انتخابات و ... .

اما رهبر معظم انقلاب این سکان دار کشتی انقلاب و امام امت بود که استوار و با صلابت انقلاب را رهبری کرد و مردم و بسیجیان با لبیک به فرمان رهبری به میدان آمدند.

وی در خاتمه گفت : خدا را شکر امروز ما بسیج ، سپاه و نیروی انتظامی را داریم و این یعنی قدرت انقلاب اسلامی که رو به پیشرفت و پیروزی است و قطعاً این مقاومت ها انقلاب را حفظ کرده و پیش خواهد برد .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location