سرخط خبرها

به گزارش خبرنگار فریاد نهاوند، سرهنگ علی مختاری در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس در بخش خزل ضمن تشریح اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: شهرستان نهاوند به ۲۰ منطقه تقسیم شده که در هر منطقه یک نماینده از شبکه بهداشت، یک نماینده از بسیج وسپاه و یک نماینده نیز از سازمان تبلیغات ( روحانیون) در سه تیم روزانه با هدف (حمایت ، نظارت و مراقبت) به مراکز و منازل برای بررسی مراجعه می کنند.

وی اظهار داشت: مبنای اصلی اجرای طرح بر این است که افراد مبتلا و مثبت کرونا در خانه‌ها را شناسایی کنیم و تا بهبودی کامل روزانه مورد کنترل قرار گیرند.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند در ادامه افزود : در اجرای این طرح ۲۰نفر به عنوان نماینده سپاه که از طرف شبکه بهداشت آموزش دیده اند به مناطق ۲۰گانه شهرستان معرفی شده اند که به همراه ۸۵۰ نفر از بسیجیان فعال شهرستان در مناطق مختلف شهری و روستایی به کمک ۷۸ خانه بهداشت شهرستان در این طرح مشارکت داشته و تلاش می‌کنند تا از شیوع این بیماری پیشگیری و در امر شناسایی و حمایت از بیماران مبتلا به کرونا و خانواده‌های آن پیشگام باشند.

وی تاکید کرد : در اجرای طرح شهید سلیمانی تلاش می‌شود تا با استفاده از ظرفیت‌های بسیج و نیروهای مردمی، زنجیره کرونا قطع شود و تیم‌های عملیاتی با حضور در محلات مختلف، به شناسایی بیماران کرونایی پرداخته و از خانواده‌ها و اطرافیان بیماران حمایت کنند.

سرهنگ مختاری افزود: تشکیل جلسات برای پیشبرد اهداف این طرح، ساماندهی تیم‌های عملیاتی، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی، شناسایی خانوارها، فرهنگ‌سازی و بهره‌گیری از تمام ظرفیت به ویژه ظرفیت خیرین بخشی از این اقدامات است.

وی گفت: نیروهای بسیج با همکاری کارشناسان بهداشت و درمان تلاش دارند تا ضمن شناسایی زودهنگام بیماران، اجرای قرنطینه خانگی و غیرخانگی و مراقبت از بیماران، از میزان ابتلای افراد به این بیماری کاسته و با توزیع بسته های معیشتی و حمایتی از خانواده های مبتلا حمایت کنند.

فرمانده سپاه نهاوند در پایان تاکید کرد: از مردم فهیم و بزرگوار شهرستان و بخش خزل انتظار داریم در اجرای این طرح همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند تا بتوانیم این بیماری را در شهرستان کنترل و مهار کنیم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location