سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، ظهر امروز در مراسمی که با حضور مسئولین بسیج دانش‌آموزی و دانش‌آموزان دوره متوسطه شرکت‌کننده در مسابقات علمی پایا در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش نهاوند برگزار شد از مدال‌آوران لیگ علمی پایا تجلیل به عمل آمد.

 مدیر آموزش و پرورش نهاوند گفت: در مسابقات علمی پایا که از سطح علمی بالایی برخوردار می باشد دانش آموزان دبیرستان دخترانه فاطمیه متوسطه اول استعدادهای درخشان این شهرستان موفق شدند که در سطح کشور رتبه سوم را بدست آورند.

محمدحسین دارایی افزود: همچنین تیم علمی دانش آموزان دوره دوم متوسطه از دبیرستان امام علی(ع) نیز موفق شدند در سطح شهرستان رتبه اول را کسب و به مرحله استانی راه پیدا کنند.

وی با بیان اینکه مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها در شهریورماه به صورت مجازی برگزار شد اظهار کرد: در این مرحله تیم دبیرستان فرزانگان از حوزه مقاومت بسیج دانش‌آموزی شهیده ابوالقاضی شهرستان نهاوند، تنها تیمی بود که از استان همدان به مرحله نهایی و کشوری راه پیدا کرد.

مدیر آموزش و پرورش نهاوند افزود: این تیم متشکل از خانم‌ها هستی آسمانه، یاسمین‌سادات حسینی، زهرا قیاسی، صبا زنگنه و زهرا گلپایگانی، دانش‌آموزان پایه نهم دبیرستان سمپاد فرزانگان به سرپرستی لیلا دانشور هستند.

وی افزود: تیم علمی دبیرستان نمونه دولتی امام علی(ع) متشکل از امیر مهدی سیفی، حسین حسنگاویار، محمد امین فرهمند، آریا ممیوندو متین کیانی به سرپرستی محمد نادری و مراد عزیزی هستند که موفق به راهیابی به مرحله استانی شدند.

دارایی هدف از برگزاری این لیگ علمی را آموزش کار گروهی به دانش آموزان ذکر کرد و یادآور شد: این لیگ به سه روش انفرادی، گروهی و امدادی برگزار می شود و ۸۰ درصد دانش آموزان شرکت کننده از مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی و ۲۰ درصد دانش آموزان مدارس عادی هستند.

مسئول بسیج دانش آموزی نهاوند نیز با ارائه گزارشی از روند برگزاری مسابقه علمی پایا گفت: مرحله مقدماتی لیگ علمی پایا امسال درمدارس متوسطه اول و دوم سطح شهرستان برگزار شد که بیش از ۱۰۰ دانش آموز در آن شرکت کردند.

ابراهیم سیف افزود: هدف از برگزاری این مسابقات تمرین کار مشارکتی در میان دانش‌آموزان است که بر همین اساس امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا این مسابقه به طور مجازی برگزار شد.

وی گفت: خوشبختانه با توجه به سطح علمی این مسابقات دانش آموزان همه ساله استقبال خوبی از آن به عمل آورده و امسال با وجود شرایط کرونا و برگزاری مسابقات به صورت مجازی دانش‌آموزان این شهرستان توانستند در سطح کشور مدال کسب کنند.

در پایان این مراسم لوح تقدیر و مدال به دانش آموزان هر دو آموزشگاه اهدا شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location