سرخط خبرها

امام جمعه نهاوند گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی تیر خلاصی بر هیمنه و ابرقدرت بودن آمریکا بود که ضعف و زبونی این نظام سلطه گر را برای تمام دنیا آشکار ساخت.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی‌نیا ضمن تسلیت ایام شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: آمریکا به دنبال آن بود که با ایجاد داعش در منطقه به اهداف پوچ خود برسد اما با تلاش‌های سردار سلیمانی و حذف داعش از منطقه چهره به ظاهر ضد تروریستی آمریکا برای دنیا نمایان شد بنابراین آنها نیز کینه و عداوت خود را با ترور این سرباز فداکار اسلام نشان دادند.

وی افزود: اقدام جنایتکارانه و بزدلانه دشمن در ترور سردار سلیمانی نشانه‌ای از استیصال و ضعف آمریکا و اسرائیل در برابر جبهه مقاومت اسلامی بود زیرا آنان نتوانسته بودند این جبهه را در منطقه سرکوب کنند که هیچ؛ بر عکس هر روز شاهد پیروزی‌های پی در پی این جریان در منطقه بودند.

امام جمعه نهاوند فراهم آمدن زمینه اخراج آمریکایی‌ها از منطقه را از ثمرات خون شهید سلیمانی عنوان کرد و افزود: آمریکایی‌ها با از میان برداشتن سردار قصد داشتند نقش حضور ایران را در منطقه از بین ببرند ولی حالا انتقام خون ایشان، اخراج آمریکایی‌ها از منطقه شده و این شکست سنگینی برای دشمنان انقلاب است.

وی با بیان اینکه بر خلاف تصور آمریکا امروز جبهه مقاومت قوی‌تر از گذشته شده است اضافه کرد: آمریکا به خیال خام خود قصد داشت با ترور سردار سلیمانی محور مقاومت را در منطقه تضعیف کند اما بر خلاف خواست آنان امروز این جبهه قوی‌تر از گذشته شده و به دنبال اخراج آمریکایی‌ها از منطقه است.

مغیثی‌نیا سردار سلیمانی را از منادیان وحدت در جهان اسلام خواند و گفت: هر کشور مسلمانی که دچار مشکل می‌شد ایشان بلافاصله برای کمک‌رسانی به آنجا عزیمت می‌کرد و خدمات گرانبهایی را در این زمینه انجام می‌داد.

وی با بیان اینکه این شهید والامقام نه تنها از شیعیان عراق و سوریه که از آزادی تمام بشریت حمایت می‌کرد و مدافع جان و مال و ناموس آنها بود افزود: ایشان در تقریب اندیشمندان اسلامی تحت فرماندهی مقام معظم رهبری هم خدمات ویژه و ارزشمندی را انجام دادند که آثار و برکات این خدمات تا سالیان زیادی باقی خواهد ماند.

امام جمعه نهاوند با بیان اینکه سردار سلیمانی یک انسان ظل‌ستیز و مجری عدالت بود اضافه کرد: ایشان یک انسان معتقد بود، به آخرت باور داشت و در مقابل خود، خدا و همنوعان خود را همواره مسوول می‌دانست و به همین دلیل تمام عمر خود را در این مسیر صرف کرد.

وی در پایان سخنانش اظهار کرد: سردار سلیمانی در این راه مجاهدت‌های فراوانی انجام داد و سرانجام جان خود را بر این عهد و پیمان با خدا گذاشت.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location