سرخط خبرها

مسئول پژوهشسرای دانش آموزی جابربن حیان نهاوند از درخشش دانش‌آموزان نهاوند در جشنواره علمی پژوهشسراهای همدان خبر داد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، در جشنواره علمی وپژوهشی دانش آموزان عضو پژوهشسراهای استان همدان، دانش‌آموزان شهرستان نهاوند موفق شدند با درخشش خود رتبه‌های برتر را در سطح استان به دست آوردند.

وی با بیان اینکه در اولین جشنواره علمی سراسر کشور که در رشته‌های مختلف برگزار شد دانش‌آموزان این شهرستان در دوره متوسطه دوم توانستند ۹ رتبه برتر استانی را از آن خود کنند.

مسئول پژوهشسرای دانش‌آموزی جابربن حیان نهاوند افزود: در این جشنواره ۱۸۸ دانش آموز از شهرستان نهاوند در رشته‌ها و گرایش‌های زیست فناوری، نانوفناوری، مسابقات آزمایشگاهی، کدنویسی، سلول‌های بنیادین و پزشکی بازساختی، دریا، نجوم و اختر فیزیک، ادبیات و علوم انسانی، گیاهان دارویی و طب ایرانی شرکت کردند.

وی به رتبه های برتر دانش آموزان اشاره کرد و افزود:  در این جشنواره دانش‌آموزان مرضیه بازوند از هنرستان زکیه موفق به کسب رتبه سوم کشوری و رتبه اول استانی و در رشته گیاهان دارویی نیز فاطمه جهانیان و فاطیما غلامی از دبیرستان فرزانگان موفق به کسب رتبه اول استانی شد.

زرینی با بیان اینکه در رشته نجوم نیز مهسا بازوند از هنرستان زکیه موفق به کسب رتبه دوم استانی در رشته گیاهان دارویی شد افزود: فاطمه گنجوند و آیدا بهزادی از آموزشگاه غیرانتفاعی فرازاندیشه موفق به کسب رتبه دوم استانی در رشته زیست فناوری، فاطمه لروند از هنرستان شهید سلیمانیان موفق به کسب رتبه اول استان در رشته زیست فناوری و الناز زرینی از هنرستان شهید سلیمانیان موفق به کسب رتبه دوم استانی در رشته ماکروفتوگرافی شدند.

وی در پایان سخنانش گفت: در این دوره از مسابقات، پژوهشسرای دانش‌آموزی جابربن حیان شهرستان نهاوند به عنوان قطب زیست فناوری استان همدان انتخاب شده بود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location