سرخط خبرها

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نهاوند گفت: از ابتدای کار مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان تا کنون ۷۲ درصد این واحدها مقاوم سازی شده و تعدادی نیز در دست اقدام می باشد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، علیرضا نثاری با اعلام این خبر، اظهار کرد: از ابتدای کار مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی در شهرستان نهاوند تا کنون ۷۲ درصد این واحدها مقاوم‌سازی شده و تعدادی نیز در دست اقدام است.

وی افزود: تعداد واحدهای مقاوم‌سازی شده این شهرستان که پایان کار دریافت داشته اند از ابتدا تا کنون ۱۵ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان بوده که بر این اساس نهاوند مقام اول استان را داراست.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نهاوند با بیان اینکه شهرستان نهاوند دارای ۱۶۸ روستا می باشد که مجموعا ۲۳ هزار و ۴۵۰ خانوار روستایی با ۲۶ هزار و ۳۷۱ واحد مسکونی  در آن قرار دارد افزود: با توجه با اینکه شهرستان نهاوند به دلیل قرار گرفتن روی کمربند زلزله از خطر بالایی در زمینه وقوع بلایای طبیعی برخوردار است لذا لازم است مساکن آن در شهر و روستا مقاوم‌سازی شده و اعتبار لازم برای آنها منظور شود.

وی با تأکید بر اینکه امروز این مسئله مهم یعنی نوسازی و مقاوم‌سازی مساکن روستایی نیازمند همکاری بخشداران و دهیاران شهرستان است گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی شهرستان نهاوند نیازمند نوسازی و مقاوم‌سازی است.

نثاری از اجرای طرح‌های هادی روستایی در سطح شهرستان خبر داد و افزود: یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار بنیاد مسکن قرار دارد اجرای طرح بهسازی روستایی است که  تاکنون فاز اول بهسازی ۹۴ روستا از ۱۶۸ روستای شهرستان در دستور کار قرار گرفته که ۵۴ روستا به بهره ‌برداری رسیده و ۴۰ روستای دیگر نیز در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه تا کنون ۲۲ هزار و ۳۵۰ واحد مسکن روستایی با کمک اداره ثبت‌اسناد از بنیاد مسکن موفق به اخذ سند مالکیت شده‌اند گفت: در حوزه شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تاکنون یک هزار و ۱۳۸ واحد مسکونی احداث‌شده و یک هزار و ۱۰۱ واحد پایان کار گرفته‌اند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location