سرخط خبرها

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نهاوند از پرداخت ۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان نهاوندی خبر داد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،علی ملکی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در قالب تبصره ب ماده ۱۶ به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد در شهرستان  نهاوند پرداخت شده است اظهار کرد: تخصیص این اعتبارات به منظور خوداشتغالی و فقرزدایی برای مددجویان از طریق ایجاد مشاغل خانگی و روستایی صورت می گیرد.

وی افزود: در سال جاری از محل اعتبارات تبصره ۱۶ حدود ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به این شهرستان اختصاص داده شده که تا کنون بیش از ۹ میلیارد تومان آن از طریق بانک‌های عامل پرداخت شده است .

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نهاوند با بیان اینکه برای جذب مابقی اعتبارات اقدامات لازم از طریق رایزنی با بانک‌ها صورت گرفته است اضافه کرد: در حال حاضر تلاش می‌شود برای جذب مابقی اعتبارات که طرح‌های آنها به بانک‌های عمل معرفی شده همکاری بیشتر بانک‌ها جلب شده و تا پایان سال تمام اعتبارات تخصیصی به نهاوند جذب شود.

وی اختصاص تسهیلات اشتغالزایی طی دو سال گذشته را نشان از توجه مسئولین ذیربط به اشتغال و خودکفایی مددجویان عنوان کرد و گفت: سال گذشته نیز دربخش وام خوداشتغالی، ۳۱۹ مورد تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ 4 میلیارد و ۳۴۷ میلیون تومان، ۳۵۰ مورد به مبلغ ۵۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در قالب وام کارگشایی به مددجویان شهرستان پرداخت شده و علاوه بر این در راستای خرید، تعمیر و تکمیل و احداث مسکن مددجویان زیر پوشش ۲۸۹ مورد با اعتبار ۶۲۲ میلیون تومان پرداخت شد.

ملکی از ارائه آموزش‌های لازم در زمینه اشتغالزایی خبر داد و افزود: طی سال گذشته و امسال در حوزه اشتغال و خودکفایی ۸۷۲ نفر در رشته‌های خدمات کامپیوتر، خیاطی، آرایشگری، آموزش رانندگی و فرشبافی آموزش دیده‌اند که این کار با هزینه کمیته امداد و هماهنگی فنی و حرفه‌ای به مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان انجام شده است.

وی در پایان گفت: در شهرستان نهاوند حدود ۵ هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعیت تقریبی ۱۱ هزار نفر زیرپوشش طرح‌های مختلف کمیته امداد قرار دارند که تعداد یک‌هزار و 365 خانوار از این تعداد زیرپوشش طرح شهید رجایی قرار دارند.

 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location