سرخط خبرها

رئیس شرکت گاز نهاوند از افزایش ۶ درصدی مصرف گاز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: باید به منظور جلوگیری از قطعی و یا افت فشار گاز نسبت به مصرف بهینه توجه لازم صورت گیرد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، احمد ناصری با بیان اینکه با وجود هوای نسبتا خوب زمستان امسال، میزان مصرف گاز مشترکین در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پنج الی ۶ درصد افزایش داشته است اظهار کرد: با توجه به اینکه پیش‌بینی می شود در روزهای آینده با کاهش دمای هوا روبرو شویم لذا از شهروندان می‌خواهیم به منظور جلوگیری از قطعی و یا افت فشار گاز نسبت به مصرف بهینه توجه کنند.

وی در خصوص علل افزایش مصرف گاز گفت: برداشت ما این است که با توجه به شرایط کرونایی و برخی اقدامات از جمله بازگذاشتن پنجره ها میزان مصرف گاز در سطح شهرستان و استان افزایش داشته است.

رئیس شرکت گاز نهاوند بر استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و متناسب با ابعاد محیط تاکید کرد و گفت: در این زمینه تنظیم دمای معتدل اتاق بر روی ۱۷ تا ۲۰ درجه سانتیگراد باید مورد توجه باشد.

وی کاهش دمای منزل با پوشیدن لباس‌ گرم و مناسب، نصب پنجره‌های دوجداره، استفاده از پرده‌های ضخیم، خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق‌های بدون استفاده، عایق‌کاری موتورخانه‌ها و استفاده نکردن از شومینه به دلیل بازدهی و ایمنی پایین را از ساده‌ترین راهکارهای صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی دانست.

ناصری از مسئولان ادارات خواست با توجه به شرایط موجود و سردی هوا با رعایت دمای رفاه ( ۲۱-۱۸ درجه در فضای داخلی و بسته و دمای ۱۸ درجه در راهروها و فضاهای عمومی و سرپوشیده) نسبت به کاهش مصرف گاز طبیعی توجه کافی را داشته و بر میزان مصرف واحدهای زیر نظر خود نظارت لازم را اعمال کنند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۶۵ هزار و ۷۰۰ مشترک گاز خانگی در نهاوند وجود دارد که اگر هر کدام یک درجه از مصرف گاز خود را کاهش دهند به طور قطع میزان افزایش گاز مصرفی جبران خواهد شد.

رئیس شرکت گاز نهاوند گفت: در شهرستان نهاوند از سال ۹۶ گازرسانی به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار انجام گرفته و در حال حاضر فقط روستای قلعه با جمعیت زیر ۲۰ خانوار و ابوالفتح‌آباد در منطقه خزل با سه خانوار فاقد لوله کشی گاز هستند که در صورت جابجایی مکان روستای قلع از توابع بخش مرکزی کار گازرسانی به این روستا هم انجام خواهد شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location