سرخط خبرها

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از الحاق 3 هکتار زمین برای اجرای طرح ملی تولید مسکن ملی خبر داد و گفت: ۵۰ شهر کشور در حال الحاق زمین برای احداث مسکن هستند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، جواد حق‌شناس با اشاره به اینکه از ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور ۱۳۸ هزار واحد در شهرهای بیشتر و کم‌تر ۱۰۰ هزار نفر با توافق وزارت راه و شهرسازی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می‌شود، گفت: قرار شده دولت زمین موردنیاز را برای ساخت این واحدها تأمین کند که تاکنون راه و شهرسازی زمین موردنیاز ۶۴ هزار واحد را تأمین کرده است.

وی بابیان اینکه ۴۳ هزار واجد شرایط در شهرهای که زمین تأمین‌شده شناخته‌شده‌اند، گفت: ۴۰ هزار نفر ۴۰ میلیون تومان واریز وجه نخست را انجام دادند و در حال برنامه‌ریزی برای ساخت ۱۰ هزار واحد در بخش خود مالکی و گروه ساخت هستیم که جانمایی لازم و قرعه‌کشی انجام‌شده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: حدود ۱۱ هزار واحد را بنیاد مسکن مسئولیت اجرای مستقیم دارد که ۶ هزار واحد شروع و ۵ هزار واحد نیز در انتظار تأمین زمین است.

وی افزود: در مرحله دوم نیز در شهرهایی که متقاضیان استقبال بیشتری کردند و واجد شرایط هستند با کمک راه و شهرسازی زمین‌هایی شناسایی و یا الحاق می‌شوند.

حق‌شناس، گفت: حدود ۵۰ شهر در حال الحاق هستند و امروز در شهر نهاوند نیز ۳ هکتار برای الحاق آماده‌شده و قرار است برای جاماندگان نیز این مقدار زمین تأمین و در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: هرآن چه مسکن در طرح اقدام ملی مسکن توسط بنیاد مسکن ساخته شود بنا بر مصوبات موجود و درصدهای مشخص‌شده قیمت پایانی برای متقاضیان محاسبه می‌شود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: در بنیاد مسکن قیمت با مدیریت بنیاد طی رایزنی‌های صورت گرفته با وزیر راه و شهرسازی نت مصالحی که به‌صورت انبوه خریداری می‌شود به نفع متقاضیان است، کنترل قیمت و کیفیت، حسابرسی‌ها انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: نابسامانی بازار مانع قیمت‌گذاری دقیق برای اقدام ملی مسکن می‌شود چراکه قیمت‌ها روزانه کم‌وزیاد می‌شوند اما آنچه مدنظر است استفاده از مصالح و راه‌های قانونی است.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: قیمت پایه اعلامی توسط راه و شهرسازی ۲ میلیون و ۷۵۰ میلیون تومان به‌علاوه ۵ درصد برای پروژه‌های طبقه‌های بالا و جاهای سخت و منهای ۱۰ درصد برای جاهایی که عادی هستند و یا دوطبقه ساخته می‌شوند، این قیمت پایه برای انتخاب پیمانکار  مناقصه است و تعدیل آن نیز از سه‌ماهه دوم سال است.

وی با اشاره به تسهیلات 100 میلیون تومانی برای ساخت و همچنین برنامه‌های دولت و مجلس برای ارائه زمین برای این مهم، گفت: حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد پول زمین است که دولت از جانب خود حذف کرده  و شهرداری‌ها را نیز مکلف کرده ۵۰ درصد تخفیف عوارض ساخت را اجرا کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location