سرخط خبرها

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، گفت: کارخانه‌ فرآوری آهک در نهاوند احداث می‌شود.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، علیرضا شهبازی با اشاره به سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای احداث کارخانه عظیم فرآوری آهک از معادن کربنات نهاوند، با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی اعلام آمادگی کرده که پس از انجام مطالعات اولیه و انجام کارهای اداری عملیات اجرایی و تجهیز کارگاه شروع خواهد شد، گفت: با توجه به ظرفیت‌های قابل توجه شهرستان در بخش صنایع و معادن به تازگی با مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه و فعالان معدنی بخش خصوصی در خصوص توسعه صنایع راهبردی در شهرستان، دیدار و گفت‌وگو کردیم.

شهبازی با بیان اینکه توسعه صنایع راهبردی در شهرستان رهاورد این جلسات بود، تصریح کرد: در این نشست در خصوص معادن دولومیت و کربنات کلسیم شهرستان و سرمایه‌گذاری شرکت فولاد مبارکه در معادن دولومیت با توجه به نیاز صنعت فولاد به این کانی ارزشمند معدنی بحث شد.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اهمیت استراتژیک تولید شمش منیزیوم در کشور مقرر شد شرکت فولاد مبارکه برای سرمایه‌گذاری در این زمینه پس از کارشناسی شرایط، با توجه به غنای بالای معادن شهرستان اقدام کند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه سد گرین، عنوان کرد: با پیگیری‌های مستمری که انجام دادیم اعتبار سد گرین نهاوند با امضای مدیران عامل بانک‌های کشاورزی، تجارت و صادرات تأمین شد.

شهبازی گفت: با امضای تفاهم‌نامه‌ تامین اعتبار سد گرین نهاوند که از محل تبصره ۵۶ است، مشکل اعتبار ریالی این پروژه حل شد و عملیات اجرایی به‌زودی شروع می‌شود و در مجموع ۳۳۷ میلیارد تومان طبق این تفاهم‌نامه به این پروژه تخصیص خواهد یافت.

وی بیان کرد: بانک‌های کشاورزی، صادرات و تجارت با امضای تفاهم‌نامه‌ای برای تامین مالی پروژه سد مخزنی گرین در شهرستان با عاملیت بانک کشاورزی همکاری خواهند کرد.

شهبازی تاکید کرد: این تفاهم‌نامه بین من به عنوان نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی به امضای روح‌اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی، حجت‌اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات و رضا دولت‌آبادی مدیرعامل بانک تجارت رسیده است.

وی با بیان اینکه اعتبار این پروژه با عاملیت بانک کشاورزی و تضمین‌نامه سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت خواهد شد ابراز امیدواری کرد که با پیگیری سازمان آب، مجری طرح و تخصیص منابع به زودی پروژه تکمیل و مردم منطقه از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

شهبازی تامین آب شرب مورد نیاز شهرستان نهاوند و روستاهای اطراف، تامین آب مورد نیاز صنعت منطقه، افزایش تولید انرژی برق‌آبی نیروگاه گاماسیاب و کنترل سیلاب را از جمله مزایای اجرای طرح تکمیل سد مخزنی گرین عنوان کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location