سرخط خبرها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، گفت: میزان ابتلا به کرونا در همدان رو به افزایش است.

 

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، رشید حیدری مقدم در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: در یک هفته گذشته نه تنها روند کاهشی ابتلا به کرونا متوقف شده بلکه روند صعودی این بیماری در استان همدان را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: روند بیماری در بسیاری از نقاط کشور کاهشی بوده اما هم اینک در استان همدان شاهد افزایش بیماران بستری و سرپایی مثبت در این استان با شیب ملایم بوده به گونه ای که در سه هفته گذشته میانگین بستری بیماران در بیمارستان ها ۲۷۵ نفر بود که این آمار در یک هفته گذشته به ۳۰۰ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: با توجه به توقف روند کاهشی ابتلا به کرونا در یک هفته گذشته میزان نوجوانان و جوانان بستری در بیمارستان ها به علت ابتلا به ویروس کرونا رو به افزایش بوده است.

حیدری مقدم تاکید کرد: باید نسبت به حساس سازی، ایجاد همدلی و نوآوری در همراهی مردم تلاش کرد همچنین برای پیشگیری از تجمع و ازدحام خدمات به صورت غیر حضوری و با بهره گیری از بستر فضای مجازی ارائه شود.

وی اظهار داشت: مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تا روز گذشته «جمعه» در استان همدان به ۱۰ هزار و ۶۰ بیمار و بیماران سرپایی به ۱۸ هزار و ۱۷۱ مورد رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: روز گذشته ۱۲ بیمار مثبت بستری و ۴۵ بیمار سرپایی شناسایی شدند و شمار متوفیان از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تا جمعه گذشته در این استان به یک هزار و ۴۵۳ مورد رسید.

حیدری مقدم بیان کرد: وضعیت استان همدان همانند هفته گذشته بوده یعنی چهار شهرستان همدان، فامنین، اسدآباد و بهار در وضعیت آبی و ۶ شهرستانی مابقی در وضعیت زرد کرونایی هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر یک ساده انگاری درباره رعایت پروتکل های بهداشتی شکل گرفته است به گونه ای که در یک هفته گذشته ۳۰۱ اخطار به واحدهای متخلف بهداشتی داده شد که از این تعداد ۱۵ واحد نیز پلمب شد.

وی ادامه داد: سوپر مارکت و خواربارفروشی ها، مطب پزشکان، نانوایی‌ها و دفاتر پیشخوان دولت در رعایت پروتکل ها بهداشتی ضعیف عمل کردند و میزان رعایت اصول بهداشتی در دفاتر پیشخوان و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی به زیر ۳۳ درصد رسیده که این یک دغدغه جدی برای علوم پزشکی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: شاخص سرایت پذیری کرونا در بیماران بستری ۸۸ صدم درصد و در بیماران سرپایی یک بوده که این وضعیت قابل کنترل اما شکننده است.

حیدری مقدم ادامه داد: به دنبال بررسی وضعیت طغیان های شکل گرفته در یک هفته گذشته مشخص شد که علت ابتلای ۶۰ درصد افراد به کرونا در این استان دورهمی و تماس های درون خانگی، ۳۳.۵ درصد شرکت در اجتماعات، ۲.۳ درصد رفتن به مسافرت و مابقی سایر مسائل بوده است.

وی افزود: در حال حاضر روند کند افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در همه شهرستان های این استان محسوس است که این وضعیت در بیماران سرپایی و نیاز به بستری شهرستان های ملایر، نهاوند و همدان شتاب بیشتری دارد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location