سرخط خبرها

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند از ارسال ۲۴۰ اثر به جشنواره استانی هنرهای تجسمی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، امیر بحیرایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۲۴۰ اثر هنری خوشنویسی و دیگر رشته‌های هنرهای تجسمی به دبیرخانه جشنواره استانی که امسال با موضوع «نماز» به میزبانی نهاوند برگزار می‌شود ارسال شده است.

وی با بیان اینکه کار فراخوان آثار هنری برای شرکت در جشنواره استانی هنرهای تجسمی از دو ماه پیش آغاز و مهلت ارسال آثار نیز تا ۳۰ دی ماه تعیین شد افزود: تا پایان مهلت فراخوان جشنواره، در بخش خوشنویسی مجموعا ۱۱۳ اثر از ۷۸ هنرمند به دبیرخانه ارسال شد که ۵۰ اثر آن در شاخه نستعلیق، ۴۲ اثر شکسته نستعلیق، ۱۴ اثر نسخ و هفت اثر نیز ثلث بوده است.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه در بخش هنرهای تجسمی نیز مجموعا ۱۳۰ اثر از ۸۵ هنرمند به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است اضافه کرد: ۱۲۴ اثر آن از ۷۶ هنرمند وارد بخش مسابقه شده است.

وی بیشترین شرکت‌کنندگان در رشته خوشنویسی را از همدان، نهاوند و ملایر و در بخش هنرهای تجسمی را نیز از شهرستان‌های همدان و نهاوند عنوان کرد و گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره روز ۱۲ بهمن به صورت مجازی و با حضور تعداد محدودی از شرکت‌کنندگان در این شهرستان برگزار می‌شود.

بحیرایی در پایان سخنانش تأکید کرد: در مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی از محمدتقی قیاسی استاد هنر خوشنویسی نهاوند تجلیل به عمل می‌آید.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location