سرخط خبرها

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند، گفت: ۷۰ مرکز پرورش ماهیان سردابی و گرمابی در نهاوند فعال است.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، کریم حاج باباعلی اظهار کرد: شهرستان نهاوند به عنوان نخستین شهر شیلاتی غیرساحلی در کشور از ظرفیت بالایی در تولید ماهی قزل‌آلا برخوردار است و می تواند بسیاری از نیازهای منطقه غرب کشور را تامین کند.

وی با بیان اینکه نهاوند یکی از مراکز اصلی پرورش ماهی چشم زده در کشور است که بخش مهمی از نیاز مراکز پرورش ماهی در مناطق مختلف را تامین می‌کند، گفت: تا کنون به دلیل بیماری وی اچ اس، ورود تخم ماهی چشم‌زده در این شهرستان راکد بود.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند اضافه کرد: با توجه به وجود بیماری وی اچ اس طی چند سال گذشته که باعث تعطیلی بسیاری از واحدهای پرورش ماهی این شهرستان شد تولید تخم ماهی چشم زده نیز تعطیل شد و در حال حاضر به دنبال راه‌اندازی آن در آینده نزدیک با ظرفیت سالانه ۳۰۰ هزار تن هستیم که مراحل اجرایی شدن این کار نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه نهاوند از ظرفیت بالایی برای تولید تخم ماهی چشم‌زده برخوردار است؛ اظهار کرد: تا قبل از شیوع بیماری بیشترین تولید کشور در این زمینه مربوط به نهاوند بود که با راه‌اندازی مجدد تولید آن می‌توان رقم ۳۰۰ هزار تن تولید سالانه را به بیش از ۵۰۰ هزار تن و بیشتر رساند.

حاج‌باباعلی با اشاره به اینکه با این میزان تولید ۵۰ درصد نیاز کشور به ماهی چشم‌زده از طریق نهاوند تامین می‌شود که برای این کار نیازمند حمایت مسئولین هستیم افزود: در حال حاضر در این شهرستان ۷۰ مرکز پرورش ماهیان سردابی و گرمابی وجود دارد که سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن ماهی سردابی قزل آلا و ۱۰۰ تن ماهی گرمابی آمور تولید می‌کند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location