سرخط خبرها

مدیر توزیع برق نهاوند با اشاره به برخورداری 100 درصدی مردم شهرستان نهاوند از برق، گفت: 18 پروژه صنعت برق در نهاوند همزمان با ایام الله دهه فجر بهره برداری می شوند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، منصور ذاکری پیش از ظهر شنبه در جمع اصحاب رسانه با اشاره به طلب ۱۶/۵ میلیارد تومانی این اداره از مشترکان نهاوندی گفت: نیمی زیادی از این طلب مربوط مشترکان خانگی و مابقی مربوط به ادارات و دستگاه‌های دولتی است.

وی با اشاره به بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی جمعیت شهرستان نهاوند از نعمت برق، گفت: قبل از انقلاب فقط ۵ روستای نهاوند دارای برق بودند ولی امروز همه ی روستای شهرستان از شبکه توزیع برق پایدار بهره می برند و شهرستان دارای بیش از ۷۰ هزار مشترک برق است.

مدیریت توزیع برق نهاوند بابیان اینکه نهاوند ۱۰ درصد از برق تولیدی در استان همدان را مصرف می‌کند، گفت: میزان مطالبات اداره برق شهرستان نهاوند از مشترکان خانگی، تجاری، صنعتی، کشاورزی، ادارات و دستگاه‌های دولتی ۱۶/۵ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد این مطالبات از دستگاه‌ها و ادارات دولتی است، گفت: افزایش پایداری و قابلیت اطمینان از شبکه‌ها و کیفیت برق تحویلی به مشترکان، توجه جدی به نگهداری و بهره‌برداری از تأسیسات، مدیریت مصرف برای استمرار جریان برق و جلوگیری از خاموشی و رضایتمندی مشترکان نیازمند تعامل و همکاری مردم و ادارات دولتی شهرستان نهاوند در راستای پرداخت مطالبات معوق است.

ذاکری در ادامه با اشاره به اینکه ۵۰ درصد برق مصرفی نهاوند مربوط به بخش کشاورزی است، گفت: اداره برق شهرستان نهاوند در راستای کاهش مصرف برق در اوج بار تفاهم‌نامه‌هایی با کشاورزان صاحب چاه عمیق و نیمه عمیق امضا می‌کند.

وی بیان کرد: در این تفاهم‌نامه با توجه به توافق با کشاورزان، اداره برق متعهد می‌شود به ازای عدم مصرف کشاورزان در ۴ ساعت اوج بار یعنی از ساعت ۸ تا ۱۲ شب در ۲۰ ساعت مابقی به‌صورت رایگان از برق برای استفاده چاه کشاورزی بهره‌مند شوند.

مدیریت توزیع برق نهاوند ساخت و ساز درحریم شبکه های برق بویژه در مناطق روستایی ، مقابله و برخورد با انشعابات غیر مجاز و مدیریت مصرف برق را از مهمترین مشکلات و دغدغه های این مدیریت برشمرد و گفت : برای کاهش این مشکلات به مشارکت مردم و فرهنگ سازی رسانه ها نیاز است.

وی از سومین مرحله اجرای فاز پروژه تامین روشنایی فضای داخلی سراب گیان (منطقه ۱۲ چنار) ، همچنین روشنایی سایت سراب فارسبان و گاماسیاب توسط این اداره خبر داد. وی همچنین از راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۰مگاواتی در بخش خزل خبر داد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location