سرخط خبرها

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان، گفت: راه اندازی کانون های فرهنگی-تربیتی در راستای ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین است.

 

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، محمد پورداود در آیین افتتاح کانون فرهنگی-تربیتی شهدای فرهنگی نهاوند با تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مسیر تحقق بیانیه گام دوم که مقام معظم رهبری در چله انقلاب تبیین فرمودند، در دستگاه تعلیم و تربیت سند تحول بنیادین است.

پورداود سند تحول بنیادین را نقشه راه آموزش و پرورش خواند و با اشاره به اهمیت چرخش‌های تحول‌آفرین در نظام تربیت رسمی و عمومی، گفت: در این مبحث یک وضعیت موجود داریم که باید به سمت وضع مطلوب حرکت کنیم.

وی با بیان این که نهاد آموزشی باید به سمت نهاد فرهنگی و اجتماعی حرکت کند، افزود: باید از انحصارانگاری در تربیت به سمت مشارکت حرکت کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با تأکید بر ضرورت حرکت از انباشت اطلاعات و حافظه محوری به کسب شایستگی ها در تمام ساحت های تربیت، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم از دانش‌آموز منفعل به سمت متربی فعال حرکت کنیم و از رقابت‌های فردی و تنش‌زا دور شویم.

پورداود حرکت از نگاه تجزیه ای به نگاه یکپارچه نگر را از دیگر مصادیق چرخش های تحول آفرین خواند و تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که از رقابت فردی دور شده و به رقابت‌های جمعی و کشفیات برسیم.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه مجتمع های فرهنگی-تربیتی، گفت: راه اندازی این مجتمع ها و کانون ها در راستای تحقق ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location