سرخط خبرها

فرماندار نهاوند گفت: شهر نهاوند از طریق خط آنتنی به شبکه سراسری راه‌آهن غرب کشور متصل می‌شود.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مراد ناصری از اتصال خط آنتنی به شبکه سراسری راه‌آهن غرب کشور خبر داد و اظهار کرد: با اجرای این طرح که در حال حاضر از ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، شهر نهاوند به واسطه ایجاد ایستگاه در مرکز شهر، از طریق خط آنتنی به طول ۲۳ کیلومتر به شبکه راه‌آهن غرب کشور متصل می‌شود.

وی ادامه داد: شبکه راه‌آهن غرب کشور به طول ۶۰۵ کیلومتر از ایستگاه سمنگان در اراک آغاز و پس از عبور از ملایر، نهاوند، کرمانشاه و خسروی تا کشور عراق امتداد دارد.

فرماندار نهاوند بیان کرد: طول مسیر راه‌آهن غرب کشور در قطعه ملایر به نهاوند ۷۱ کیلومتر است که بهمن ماه سال ۹۶ توسط وزیر وقت راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

وی یادآور شد: مسیر خط آنتنی ریلی نهاوند نیز به طول۲۳ کیلومتر با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان است که خرداد ماه سال ۹۸ با حضور وزیر راه و شهرسازی در انتهای شهرک شهید حیدری نهاوند آغاز شد.

ناصری تصریح کرد: با احداث ایستگاه شهرک شهید حیدری علاوه بر اتصال نهاوند به شبکه ریلی غرب کشور، این شهر می‌تواند از طریق بروجرد به شبکه سراسری راه‌آهن جنوب نیز متصل شود.

وی در پایان به مهمترین مشکل پروژه اشاره کرد و افزود: مهمترین مشکل پروژه خط آنتنی نهاوند، وجود تعدادی از معارضین محلی به خاطر وجود زمین‌های کشاورزی مسیر احداث راه‌آهن و تامین اعتبارات مالی پروژه است که امیدواریم هر چه زودتر این مشکل برطرف شده تا با احداث آن دسترسی مردم شهرستان به قطار میسر شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location