سرخط خبرها

فرماندار نهاوند بر ضرورت تسریع در روند پرداخت تسهیلات تبصره 16 در نهاوند تاکید کرد.

 

به گزارش خبرنگار فریاد نهاوند آنلاین، مراد ناصری ظهر شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان نهاوند اظهار کرد: با وجود  تاکیدات صورت گرفته مبنی بر جذب ۱۰۰ درصدی تسهیلات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تا کنون این مساله به طور کامل تحقق نیافته که لازم است اهتمام مورد نیاز از سوی بانک‌های عامل در این زمینه انجام شود.

وی افزود: در سال جاری بیش از ۱۷ میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه کل کشور سهمیه شهرستان بوده که تا کنون بخش عمده‌ای از آن با پرداخت تسهیلات به مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد جذب شده است.

فرماندار نهاوند افزود: با توجه به معرفی طرح‌های اشتغالزایی از سوی کمیته امداد و بهزیستی به بانک‌ها، چنانچه نتوانیم این میزان تسهیلات را به طور کامل جذب کنیم بخشی از آن به استان بازگشت داده خواهد شد که این مساله قابل توجیه نیست.

وی افزود: از روسای دو دستگاه کمیته امداد و بهزیستی شهرستان هم انتظار می‌رود با توجه به زمان محدود باقی مانده تا پایان سال پیگیری جذب تسهیلات یاد شده را به طور جدی در دستور کار قرار داده تا از این بابت مسئولیتی بر دوش آنها باقی نماند.

ناصری در خصوص میزان تحقق سهمیه اشتغال در این شهرستان گفت: با توجه به سهم آمار اشتغال شهرستان نهاوند در سامانه رصد که ۲ هزار و ۱۵۰ نفر بوده تا کنون حدود ۲ هزار نفر ثبت سامانه مذکور شده‌اند که بر این اساس حدود  ۹۵ درصد سهمیه محقق شده که از تلاش دستگاه ها در این زمینه سپاسگزارم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location