سرخط خبرها

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: یک بهله عقاب طلایی که هنگام صید توسط صیادان دچار آسیب شده بود پس از تیمار و بهبودی در طبیعت رهاسازی شد.

 

به گزارش خبرنگار فریاد نهاوند آنلاین، مهرداد سلگی با اعلام این خبر، گفت: به دنبال گزارش دهیار روستای گنبدکبود از توابع بخش زرین‌دشت شهرستان نهاوند، مبنی بر به دام انداختن یک بهله عقاب طلایی توسط شکارچیان ناشناس در یکی از مزارع کشاورزی روستا، کارشناسان حفاظت محیط زیست برای انجام وظیفه قانونی خود وارد عمل شدند.

وی افزود: برای بازپس‌گیری عقاب از دست شکارچیان دهیار روستا ابتدا با آنان وارد گفت‌وگو شد و پس از توجیه و تهدید آنها در صورت خودداری از این کار موفق به بازپس گرفتن عقاب شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند افزود: عقاب‌ نجات داده شده از دست صیادان پس از سه روز تیمار و نگهداری توسط دهیار و بعد از اطمینان از بهبودی کامل در زیستگاه‌های طبیعی و کوه‌های منطقه روستای گنبدکبود رهاسازی شد.

وی با تشکر از کار ارزشمند زاهد مالمیر دهیار روستار و همیار طبیعت، از عموم مردم طبیعت‌دوست شهرستان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه صید، شکار، حیوان‌آزاری و یا حیوان وحشی آسیب‌دیده مراتب را با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند در میان بگذارند.

سلگی همچنین از صدور اخطاریه به مراکز خرید و فروش پرندگان وحشی به منظور حفظ گونه‌های جانوری در این شهرستان خبر داد و افزود: برای حفظ گونه‌های جانوری و جلوگیری از سودجویی افراد که اقدام به خرید و فروش گونه‌های بومی کردند توسط کارشناسان این اداره اخطاریه صادر و به همه آنها ابلاغ شده است.

وی افزود: خرید و فروش، صید و شکار خط قرمز محیط زیست است و در اولویت برنامه‌های کاری یگان حفاظت محیط زیست شهرستان قرار دارد که خوشبختانه تا حدود قابل توجهی این موضوع کنترل شده و اگر در این خصوص خرید و فروشی صورت گیرد با افراد طبق قانون برخورد خواهد شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location