سرخط خبرها

امام جمعه نهاوند، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان ترویج شود.

 

به گزارش خبرنگار فریاد نهاوند آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین مغیثی امام جمعه شهرستان نهاوند در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار داشت: امام صادق(ع) حقیقت بندگی را در سه امر بیان فرمودند که باید همه ما به این سه مورد دقت کنیم،بر اساس فرمایش امام صادق(ع) اولین مورد برای رسیدن به حقیقت بندگی این است که بدانیم بنده مالک چیزی نیست و آنچه دارد ملک خداست.

حجت الاسلام والمسلمین مغیثی با اشاره به موضوع «حقیقت عبودیت و بندگی» به بیان روایتی از امام صادق(ع) در این زمینه پرداخت و اظهار کرد: امام(ع) درباره حقیقت بندگی به یکی از یاران خود فرمود: " حقیقت بندگی را شعار خود قرار ده که خداوند به تو شرح صدر دهد و به تو اشیاء را بشناساند و بر تو شداید و سختی های دنیا را آسان کند".

وی افزود: امام صادق(ع) حقیقت بندگی را در سه امر بیان نمودند که باید همه ما به این سه مورد دقت کنیم تا حقیقت بندگی را شناخته و به آن عمل کنیم.

حجت الاسلام مغیثی با تاکید بر اهمیت این سه مسئله در دستیابی به حقیقت بندگی، تصریح کرد: بر اساس فرمایش امام صادق(ع) اولین مورد برای رسیدن به حقیقت بندگی این است که بدانیم بنده، مالک چیزی نیست و آنچه دارد ملک خداست؛ روزی که متولد شدیم برهنه آمدیم و آن روزی که از این دنیا می رویم نیز برهنه و عریان خواهیم رفت.

وی اضافه کرد: مال و ثروتی که خداوند در اختیار انسان گذاشته، همه تفضل و عنایات حضرت حق است و وقتی خداوند متعال دستور می دهد در چه راهی مصرف کنید و یا مصرف نکنید باید در مسیر او و به امر او مصرف نمایید و هیچ گاه نافرمانی از خداوند نداشته باشید.

وی افزود : دومین موردی که امام صادق(ع) در خصوص حقیقت بندگی فرمود: "این است که مولا در تدبیر امر بنده خود است، لذا سعی کنید تمام کارهای خود را به خدا واگذار کنید و به تقدیر و قضای خدا راضی باشید، چرا که خداوند خیر و صلاح بنده را بهتر می داند".

وی خاطر نشان کرد: انسان باید سعی کند آنچه خداوند از روزی، غم و غصه و شادی و سلامتی و خیر و شر برای او مقدر کرده است، نسبت به آن تسلیم باشد و در برابر خداوند تسلیم محض و مطیع امر و خواسته او باشد.

وی تصریح کرد : سومین عامل این است که، بدان مولا رضایی و غضبی دارد، امری و نهی دارد، پس آنجا که مولا امر دارد اجرا کنید و آنجا که نهی دارد ترک کنید و آنجا که از عمل تو خشمگین است توبه کنید و جایی که خشنود است عمل را تکرار کنید".

حجت الاسلام والمسلمین مغیثی در بخشی دیگر از سخنان خود اشاره ای به گفتمان مقاومت کرد و گفت : الحمدالله گفتمان مقاومت نه تنها در منطقه بلکه در جهان فرا گیرشده است و امروز مقاومت در جهان حرف اول را می زند .

وی افزود : اگر امروز بستر مقاومت در جهان فراهم شده است نتیجه و ثمره این است که ۴۲ سال است مردم تفکر و خودشان را به خدا سپرده اند.

گفتنی است ؛ در این جلسه امام جمعه شهرستان نهاوند مخالفت خود را با نام گذاری میدان مرکزی نهاوند به نام شورا اعلام کرد ، این در حالی است که شورای شهر بارها گفته بودند بخاطر مخالفت امام جمعه نام این میدان را سردار سلیمانی نگذاشته ایم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location