سرخط خبرها

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان نهاوند، گفت: بیش از ۴۰ گفتمان دینی ویژه دانش آموزان نهاوند در بستر فضای مجازی شاد برگزار شد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، نسرین ساکی با اعلام این خبر، اظهار کرد: به منظور تبیین ارزش‌های دینی و بالا بردن آگاهی دانش‌آموزان در مورد مبانی انقلاب و توطئه‌های فرهنگی دشمن ۴۰ گفتمان دینی در بستر فضای مجازی شاد برگزار شد.

وی افزود: با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و پرورشی همانند برنامه‌های آموزشی به فضای شاد منتقل شد که با استقبال گسترده مدارس و دانش آموزان مواجه بود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان نهاوند افزود: با توجه به تجارب سال‌های گذشته در زمینه اثرگذاری گفتمان‌های دینی که اغلب بر مبنای گفت‌وگو و پرسش و پاسخ برگزار شده است، امسال نیز این رویه به عنوان شیوه‌ای تعاملی در فضای مجازی دنبال شد و موضوعات مختلفی مورد بحث قرار گرفت.

وی بیان کرد: به منظور برگزاری این گفتمان‌ها جلسات هماهنگی با حضور امام جمعه و کارشناسان دینی حوزه علمیه برگزار شد و بر اساس آن آموزشگاه‌هایی که قصد برگزاری جلسات پرسش و پاسخ را داشتند از طریق پخش زنده ارتباط بین سخنران با دانش‌آموزان برقرار و مطالب لازم ارائه شده است.

ساکی برپایی گفتمان‌های دینی با محوریت آسیب‌های اجتماعی، استفاده مطلوب از فضای مجازی، پاسخ به شبهات دینی، سبک زندگی اسلامی، جنگ نرم دشمن، گفتمان انقلاب اسلامی و عفاف و حجاب را مهم دانست و گفت: از آنجا که شکل‌گیری باورهای دینی و اعتقادی جوانان نیازمند خودشناسی، خودباوری، زمینه‌سازی و تجمیع افکار سازنده است لذا برگزاری گفتمان‌های دینی می‌تواند در این راستا سازنده و اثربخش باشد.

وی همکاری تنگاتنگ خانه و مدرسه را عامل بسیار مهمی در پیشرفت تحصیلی و تربیتی دانش آموزان عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه در شرایط کنونی دانش‌آموزان بیشترین وقت خود را در خانه سپری می‌کنند این والدین هستند که به عنوان یک الگوی عملی مناسب می‌توانند در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان نقش برجسته‌ای ایفا کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location