سرخط خبرها

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان از پلمب یک آزمایشگاه در نهاوند به دلیل تخلف های متعدد خبر داد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، محمد کریمی با اعلام این خبر گفت: این آزمایشگاه تخلف های متعدد از نظر فنی داشت همچنین به علت نبود مسئول فنی و رعایت نکردن برخی مسائل بهداشتی، چند نوبت برای رفع مشکل های موجود به مدیر آن تذکر و اخطارهای لازم داده شده بود.

وی افزود: این آزمایشگاه همچنین نمونه را از مردم دریافت کرده و در مکان دیگری آزمایش انجام می داد یعنی تنها نقش واسطه داشته و جز دریافت نمونه هیچ کار دیگری انجام نمی داد.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: این در حالی است که نمونه باید در آزمایشگاه دریافت، بررسی و کارهای لازم بر روی آن صورت گیرد اما اصلاح نشدن این فرایند در یکی از آزمایشگاه های نهاوند و بی توجهی به اخطارها سبب پلمب این واحد شد.

کریمی اظهار داشت: بر اساس قانون باید فرایند آزمایش ۹۰ درصد نمونه های دریافتی در آزمایشگاه صورت گیرد و ۱۰ تا ۲۰ درصد در صورت ضرورت و نبود تجهیزات کافی به خارج از آزمایشگاه منتقل و تنها در اختیار آزمایشگاه رفرانس قرار گیرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location