سرخط خبرها

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند، گفت: خرید و فروش گونه‌های جانوری و گیاهی وحشی در نهاوند ممنوع است.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مهرداد سلگی از ممنوعیت خرید و فروش گونه‌های جانوری و گیاهی وحشی در روزهای پایانی سال، خصوصا فصل بهارخبردادگفت: با متخلفان برخورد قاطع و قانونی می شود.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال، شاهد افزایش خرید و فروش برخی گونه های جانوری و گیاهی وحشی هستیم که این اقدام افراد فرصت طلب و سودجو به طبیعت و محیط زیست شهرستان خسارت جدی وارد می کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند، بیان کرد: آبزیان نقش موثری در حفظ اکوسیستم طبیعی خود دارند و صید بی رویه آنها موجب انقراض و بر هم زدن شرایط طبیعی و مطلوب این گونه های جانوری خواهدشد .

وی افزود: برخی افرادفرصت طلب و سودجو با سوء استفاده از عدم آگاهی مردم اقدام به عرضه و فروش برخی گونه های جانوری و گیاهی وحشی درحال انقراض می نمایند.

سلگی گفت: خرید و فروش گونه های جانوری از جمله مار آبی، لاک پشت، سمندر و گونه های گیاهی وحشی نظیر موسیر و ......در ایام پایانی سال و فصل بهارتوسط افرادسودجو غیرقانونی و ممنوع است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوندعنوان کرد: خرید و فروش این گونه ها بیشتر در حاشیه خیابانها مشهود است که ما از شهروندان خواهشمندیم در راستای حفاظت از محیط زیست از خرید و فروش آبزیان و گونه های گیاهی وحشی خودداری کنند .

وی اخطار داد: در صورت مشاهده هرگونه خرید و فروش گونه های جانوری و گیاهی وحشی با افراد متخلف، طبق مفاد ماده ۱۰ قانون شکار و صید برخوردقانونی و قاطع خواهدشد واز شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده تخلف موضوع را از طریق تماس با ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location