سرخط خبرها

امام جمعه نهاوند، گفت: استقلال دانشگاه نهاوند مطالبه مردم است.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه های این هفته نماز جمعه، گفت: صحبت های دیروز رهبر انقلاب بسیار مهم بود و برای همه ما درس است و باید به بیانات ایشان عمل کنیم.

وی اظهار داشت: در زمانی که آمریکا از برجام خارج شد دیدیم که اروپایی ها فقط شعار دادند و اقدامی نکردند و الان باز هم این اروپایی ها جلو افتاده اند و می خواهند قطع نامه بر ضد ایران تصویب کنند.

امام جمعه نهاوند افزود: اینها خبیث هستند و ایران اسلامی هم به انها هشدار داد که این قطع نامه ضد ایران نباید تصویب شود و آنها نیز کوتاه آمدند.

وی بیان داشت: این یک تجربه بود که اگر ایران اسلامی با قدرت در مقابل زیاده خواهی دشمنان بایستد انها عقب نشینی می کنند.

حجت الاسلام مغیثی گفت: اول باید تحریم ها برداشته شود و تا تحریم برداشته نشود ایران تعهدات را انجام نمی دهد و اگر قبول نکنند ما کارهای خود را ادامه می دهیم.

وی در ادامه به شروع ثبت نام انتخابات شوراها و ریاست جمهوری اشاره کرد و اظهار داشت: حضور حداکثری در انتخابات دشمنان را ناامید می کند و خیلی سرنوشت ساز است و از مطالبات جدی رهبر انقلاب است.

امام جمعه نهاوند ادامه داد: انتخاب اصلح و امانت داری عوامل اجرایی و نظارت وظیفه ای شرعی است که باید در انجام این وظیفه به بهترین نحو دقت شود.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به موضوع ادغام دانشگاه ملی دخترانه نهاوند اشاره کرد و گفت: دانشگاه دولتی نهاوند مانند ملایر و اسدآباد مستقل هستند ولی اخیرا برخی مسئولان تصمیم گرفته اند این دانشگاه ها را ادغام کنند و زیر نظر دانشگاه همدان باشند و از بین دانشگاه های همدان فقط دانشگاه نهاوند ادغام شده است.

حجت الاسلام مغیثی ادامه داد: در برخی از شهرها شنیدم گفتند اگر استقلال دانشگاه ما را بگیرید جاده ها را می بندند یا فلان کار را می کنند ولی ما این ادبیات را بلد نیستیم ولی به وزیر علوم اعلام می کنیم اگر شهری را به خاطر این ادبیات به آن امتیاز می دهید از نجابت مردم نهاوند سوءاستفاده می کنید.

وی بیان داشت: به وزارت علوم اعلام می کنیم نهاوند در مسائل مختلفی عقب مانده است اگر شما استقلال دانشگاه نهاوند را بگیرید و وابسته شود دیگر هیچ توجیهی برای اینکه به این شهرستان ظلم شده نداریم.

امام‌جمعه نهاوند بیان داشت: مطالبه و خواسته مردم این است که یا همه را وابسته کنید و اگر فقط نهاوند را وابسته کنید قابل توجیه نیست و یقینا تبعاتی دارد که بر عهده کسانی است که تصمیم غیر کارشناسی گرفته اند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها اظهار داشت: در باغ بهشت ازدحام زیاد است و باید تدبیری در این خصوص اندیشیده شود چون پروتکل ها رعایت نمی شود و اگر بتوانند اکیپی در این مکان مستقر کرد خوب است.

حجت الاسلام مغیثی ادامه داد: در خیابان قیصریه هم ازدحام جمعیت زیاد است که باید فکری به حال آن شود و باعث ایجاد مشکل می شود و باید کسانی بر رعایت پروتکل ها نظارت داشته باشند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location