سرخط خبرها

مدیر موسسه فرهنگی حاج میرزا محمد سلگی، اظهار کرد: سردار شهید حاج میرزامحمد سلگی یک جریان فرهنگی و مردمی است.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مدیر موسسه فرهنگی حاج میرزا محمد سلگی و ۸۵۰ شهید شهرستان نهاوند در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: مراسم اولین سالگرد شهادت حاج میرزامحمد سلگی روز ۱۸ فروردین سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ صبح با سخنرانی محسن رضایی ، خاطره گویی سید ناصر حسینی پور و مداحی حاج صادق آهنگران در سالن مصلی نماز جمعه برگزار می شود.

امرالله سلیم پور اظهار داشت: در این مراسم که با حضور میهمانان مختلف کشوری ، استانی و شهرستان برگزار می شود ، نیاز است اداره ورزش و جوانان و ارشاد اسلامی با برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی جهت معرفی شخصیت بزرگ شهید سلگی برای جوانان و شهرداری نهاوند با مناسب سازی فضای شهری اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در ادامه گفت: در این مراسم از نویسنده " پایی که جا ماند" و "آب هرگز نمی میرد" تجلیل می گردد و بجای توزیع بسته های پذیرایی بین میهمانان با اهدای بسته های معیشتی و کمک های مومنانه با هماهنگی سپاه نهاوند و خانواده شهید سلگی بین خانواده های نیازمند و بی بضاعت انجام می شود.

مدیر موسسه فرهنگی شهید حاج میرزا محمد سلگی و ۸۵۰ شهید شهرستان نهاوند همچنین از توزیع غذای گرم توسط مسجد حسن آباد بیاد سردار سلگی بین نیازمندان ، برگزاری مراسم شب خاطره ، نمایشگاه کتاب ، نقاشی خبرداد و افزود : با هماهنگی اداره ورزش و جوانان شهرستان یک مسابقه دوستانه به یاد سردار شهید حاج میرزامحمد سلگی بین تیم خبرنگاران و پیشکسوتان فوتبال نهاوند برگزار می شود.

وی در ادامه افزود: فرهنگ‌سازی مکتب شهدا از وظایف ما در سطح شهرستان است و سردار سلگی یک شخص نبود بلکه یک جریان فرهنگی و مردمی بود که نیاز است تمامی دستگاه ها و ادارات برای برگزاری باشکوه اولین مراسم سالگرد ایشان پای کار باشند.

سلیم پور در پایان گفت: موسسه فرهنگی شهید حاج میرزا محمد سلگی و ۸۵۰ شهید شهرستان از زمان تاسیس تاکنون اقدامات فرهنگی و برنامه های مناسبی در سطح شهرستان برگزار کرده است که مهمترین آن ، طبخ و توزیع ۱۱هزار پرس غذای گرم به یاد شهید سلگی در بین خانواده های نیازمند ، برگزاری یادواره ۸۵۰ شهید شهرستان ، برگزاری یادواره شهید محسن امیدی ، گروه انقلابی ابوذر و مراسم ۹ دی می باشد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location