سرخط خبرها

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان همدان با بیان اینکه در رد یا تایید صلاحیت ها سفارش پذیر نیستیم، گفت: برای بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات شوراها به مر قانون عمل خواهیم کرد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان در جمع خبرنگاران نهاوند گفت: در بررسی صلاحیت کاندیداها روند ما مُر قانون طبق استعلام نهادهای ۵گانه سپاه، اداره اطلاعات، آگاهی، دادگستری و ثبت احوال است.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی و ضرورت پرهیز از تجمع، بر این اساس شیوه نامه اجرایی تشکیل هیات های اجرایی در انتخابات ۱۴۰۰ با تفاهم و توافق بین هیات مرکزی نظارت و ستاد انتخابات ۱۴۰۰ در کشور صورت خواهد گرفت.

حجت الاسلام فلاحی گفت: در این دوره انتخابات پرونده‌ها با دقت بررسی و مسائل حزبی و جناحی در تائید صلاحیت‌ها تاثیری نخواهد داشت، اما تائید افراد سالم، متعهد و متخصص الویت هیات نظارت و مراجع استعلامات است.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان همدان تصریح کرد: در میان مردم هستیم و از اوضاع و شرایط اقتصادی کشور اطلاع داریم و در انتخابات ۱۴۰۰ نیز ملاحظات قانونی را در نظر داشته و بر مبنای آن عمل خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: در دوره های گذشته از برخی شهرها شکایت های فراوانی برای هیات نظارت آمد که مورد دقت و بررسی قرار نگرفت که این عدم دقت و نظارت باعث انحلال شورا یا سلب عضویت برخی اعضا شد. بنابراین با در نظر گرفتن حق الناس و به دور از مصلحت اندیشی و با حساسیت و دقت بیشتری به بررسی صلاحیت کاندیدا عمل می کنیم و در رد یا تایید صلاحیت ها سفارش پذیر نیستیم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location