سرخط خبرها

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون بنز تک با سواری پژو روا در جاده نهاوند- کنگاور ۲ تن از سرنشینان سواری فوت و چهار نفر دیگر مجروح شدند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سرهنگ رضا عزیزی اظهار کرد: این سانحه فوتی ساعت ۵۰ دقیقه بامداد امروز به علت رعایت نکردن حق تقدم از سوی راننده سواری پژو هنگام گردش به چپ اتفاق افتاد که سبب مرگ همسر راننده و یک کودک شد.

رییس پلیس راه استان توضیح داد: یک دستگاه سواری پژو با ۶ سرنشین در مسیر نهاوند - کنگاور در حال تردد بود که در بخشی از جاده که نیوجرسی بین ۲ لاین وجود ندارد اقدام به گردش به چپ برای ورود به لاین مخالف و منطقه «دهفول» می کند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه خودروها از این نقطه به عنوان دوربرگردان استفاده می کنند در هر دو جاده رفت و برگشت پیش از رسیدن به این نقطه سرعتکاه پیش بینی شده اما شواهد گویای این است که راننده کامیون بدون کاستن از سرعت خود از روی سرعتکاه عبور کرده سپس با پهلوی سواری پژو برخورد می کند.

سرهنگ عزیزی با بیان اینکه کامیون به علت سرعت بالا حدود ۲۴ متر سواری را به سمت جلو می کشد افزود: در حال حاضر بیشتر سوانح از رخ به رخ به جلو به پهلو تغییر کرده در حالیکه تلفات تصادف رخ به رخ به علت وجود سپر، بدنه، شاسی و موتور بسیار کمتر از جلو به پهلو است.

وی ادامه داد: جاده نهاوند - کنگاور به طول ۲۵ کیلومتر یکی از حادثه خیزترین جاده های برون شهری این استان به شمار می رود که بخشی از این راه تعریض شده و بخش دیگری نیز در حال اجرای عملیات عمرانی برای تبدیل شدن به بزرگراه است.

رییس پلیس راه با بیان اینکه بیشتر سوانح این جاده منجر به تلفات گروهی می شود افزود: هر ساله بیش از ۱۵ نفر در این مسیر پر حادثه جان خود را از دست می دهند بنابراین یکی از نیازهای اصلی این مسیر تبدیل شدن به بزرگراه و پیش بینی زیر گذر در سه راهی دهفول است.

سرهنگ عزیزی، وجود مناطق مسکونی در حاشیه جاده نهاوند - کنگاور، فراوانی تردد روستائیان و بالا بودن سرعت خودروها در قسمت بزرگراه این مسیر را از علل بالا بودن آمار سوانح و تلفات جاده ای در این جاده دانست.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location