سرخط خبرها

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: باید جلوی آبیاری سبزیجات با فاضلاب شهری گرفته شود.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، کریم حاجی باباعلی با اعلام این خبر، اظهار کرد: متاسفانه برخی از سبزیکاران حومه شهر نهاوند برای آبیاری سبزیجات برگی از فاضلاب‌های شهری استفاده می‌کنند که همین مساله باعث آلودگی شدید میکربی و به خطر افتادن سلامت شهروندان می‌شود.

وی با بیان اینکه با تعدادی از سبزیکاران متخلف برخورد شده است گفت: به منظور جلوگیری از فعالیت این سبزیکاران جلساتی با مسئولین اداره محیط زیست و بهداشت و درمان برگزار شد و قرار شد با توجه به اهمیت موضوع به جد پیگیر موضوع باشند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: بر اساس مصوبات این جلسه مقرر شد برای جلوگیری از آبیاری سبزیجات برگی با آبهای آلوده و فاضلاب ابتدا افراد سبزیکار که اقدام به آبیاری با آب آلوده می‌کنند شناسایی و تذکرات لازم به آنها داده شود.

وی افزو: همچنین مقرر شد اداره محیط زیست نسبت به تشکیل کارگروه با موضوع وضعیت آبیاری سبزیجات برگی با حضور و همکاری دفتر نماینده مردم در شهرستان، فرمانداری، جهاد کشاورزی، فاضلاب و منابع آب اقدام کند.

حاج‌باباعلی گفت: با توجه به اینکه قانون بر برخورد با افرادی که سلامتی مردم و جامعه را تهدید می‌کنند صراحت دارد در صورتی که سبزیکاران بخواهند بدون توجه به اخطارات قانونی با این شیوه سلامتی مردم را با مخاطره مواجه سازند لازم است از سوی مرکز بهداشت به دادگاه معرفی شوند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location