سرخط خبرها

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند از صدور ۸ اخطاریه و معرفی ۳ دهیار نهاوندی به دادگاه خبر داد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مهرداد سلگی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان نهاوند، گفت: متاسفانه پس از گذشت یک سال از مصوبات کارگروه پسماند شهرستان بعضی از اعضای کارگروه پسماند هنوز نسبت به پیگیری‌ و اجرای وظایف قانونی خود اقدامی نکرده‌اند.

وی ادامه داد: این مصوبات شامل دفع غیراصولی فاضلاب‌های شهری، مدیریت خودروهای حمل فاضلاب، طرح جامع بازیافت زباله، تجمیع مکان دفن زباله شهرستانها در جنوب استان و مدیریت دفع نخاله های ساختمانی باید پیگیری می شدند.

سلگی با اشاره به وجود آلودگی در منابع آبی افزود: متاسفانه بیشترین منبع آلوده‌کننده آب‎های زیرزمینی و رودخانه ها ورود فاضلابها روستایی و شهری و استفاده از سموم و آفت‌کش‌ها در بخش کشاورزی است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: برای جلوگیری از این آلودگی ها بر تهیه طرح جامع مدیریت پساب های منتهی به رودخانه ها از مسئولین متولی این موضوع تاکید داریم.

وی اظهار داشت: برخی مکان های دفن زباله روستایی و شهری فاقد مکان مناسب و فنس کشی است که این مکانها محل مناسبی جهت زادآوری و تامین غذای حیوانات ولگرد بخصوص سگ ها و آلودگی های زیست محیطی شده است.

سلگی افزود: در این خصوص ۸ اخطاریه به شهرداری ها و دهیارهای متخلف در زمینه دفن غیراصولی زباله ها ابلاغ شده و ۳ دهیار به دلیل بی توجهی به بحث مدیریت پسماند و دفن غیر اصولی زباله ها به دادگاه معرفی شدند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location