سرخط خبرها

رئیس جمعیت هلال احمر نهاوند از فعالیت بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر ساعت از داوطلبان هلال احمر نهاوند در مراکز بیمارستانی خبر داد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، علی کیانی اظهار کرد: بر اساس نیاز و درخواست مدیریت بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان جمعی از داوطلبان هلال احمر نهاوند از ۲۳ فروردین ماه با حضور در بیمارستان برای کمک به بیماران کرونایی با کادر درمان همکاری‌های لازم را داشتند.

وی افزود:  با توجه به گسترش آمار بیماران کرونایی شهرستان در پیک چهارم که باعث شد در مقطع زمانی خاصی تعداد مراجعین بیش از ظرفیت بیمارستان باشد لذا مسئولین مربوطه از این جمعیت درخواست همکاری برای اعزام نیروهای داوطلب کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نهاوند افزود: به دنبال درخواست مدیران مراکز درمانی نهاوند فراخوان نیروهای داوطلب از سوی این جمعیت به عمل آمد و بر این اساس ۳۲۸ نفر برای اعزام به بیمارستان از ۲۳ فروردین ماه سال جاری اعلام آمادگی کردند.

وی گفت: پس از فراخوان خیرین و داوطلبان به ویژه خانه هلال هم پیمانی شهرستان در مرحله اول نیروهای بیمارستان مدیریت محدوده بخش‌های خاص و تخصصی و بخش کرونا را پوشش دادند و نیروهای داوطلب امور خدماتی و کمتر ریسک‌پذیر را انجام دادند.

کیانی افزود: با توجه به نیاز این مرکز درمانی به مرور نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر در سایر بخش ها نیز از جمله اورژانس، سی تی اسکن، درمانگاه، داخلی، سردخانه، داروخانه و آشپزخانه به ارائه خدمت پرداختند.

وی گفت: در ابتدای شروع اعزام داوطلبان به بیمارستان، روزانه ۱۶ نفر در دو نوبت صبح و بعدازظهر در کارهای حمایتی و پشتیبانی همراه با کادر درمان فعالیت داشتند که به تدریج این تعداد روزانه به هشت نفر تقلیل پیدا کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location