سرخط خبرها

فرماندار نهاوند از سرمایه گذاری 20 میلیارد تومانی بنیاد برکت برای ایجاد اشتغال در شهرستان نهاوند خبر داد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، اولین جلسه کمیته توسعه اشتغال شهرستان نهاوند با محوریت ستاد اجرایی فرمان امام ره «بنیاد برکت» در سال جاری به دنبال اجرای طرحهای اشتغالزایی خرد و زودبازده در سطح روستاهای شهرستان به ریاست فرماندار نهاوند و با حضور امام جمعه ، نماینده این بنیاد در استان همدان ، معاون فرماندار و مدیران دستگاه های ذیربط در سالن شهدای فرمانداری برگزار شد.

فرماندار نهاوند در این نشست بیان کرد: بنیاد برکت با انجام طرح‌ها و پروژه‌های اجتماعی و توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم به کمک دستگاه‌های اجرایی در این مناطق آمده است.

مراد ناصری از پرداخت ۸ میلیارد تومان اعتبار با اشتغالزایی ۲۰۰ نفر در ۱۷ روستای شهرستان در سال گذشته خبر داد و افزود: این طرح برای سال ۱۴۰۰ با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان برای ۴۸۰ نفر در ۱۵ روستای شهرستان ایجاد اشتغال می کند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی طرح های اشتغالزایی روستایی باید پایداری شغل باشد، اضافه کرد: از جمله اهداف جلسه کارگروه اشتغال شهرستان، توسعه اشتغال پایدار از طریق توانمندسازی جوامع محلی و مناطق روستایی است ، که بخشداران باید در حوزه بخش خود از طریق دهیاران جلسات را تشکیل و با شناسایی افراد واجد شرایط فرصت سوزی نکنند و به دنبال جذب تسهیلات مورد نظر باشند.

بیگ محمدی نماینده بنیاد برکت در استان همدان گفت: سال گذشته از ۱۴۱۱ نفر متقاضی با همکاری دهیاران ، شوراها و امام جماعت روستاها ثبت نام به عمل آمد که پس از پالایش ۳۳۵ نفر به بانک معرفی شد که از این تعداد ۱۳۵ نفر به دلیل نقص در پرونده و تامین نشدن ضامن انصراف داده و در نهایت به ۲۰۰ نفر از واجدین شرایط تسهیلات پراخت گردید.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location