سرخط خبرها

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان نهاوند، گفت: ۱۰ داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان نهاوند رد صلاحیت و انصراف دادند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، حجت الاسلام حسین گروسی در جمع اصحاب رسانه؛ گفت: آمار کلی احراز صلاحیت کاندیدای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرستان نهاوند توسط هیئت اجرایی و نظارت اعلام شد که در مجموع ۱۰ نفر رد و انصراف داده اند.

وی اظهار داشت: در شهر نهاوند ۵۶ نفر تایید صلاحیت شدند و ۲ نفر رد صلاحیت و ۱ نفر انصراف داده است.

گروسی افزود: در شهر فیروزان ۱۲ نفر تایید صلاحیت شدند و هیچ رد صلاحیت یا انصرافی نداشته ایم.

وی به شهر برزول اشاره کرد و اظهار داشت: در این شهر ۱۰ نفر تایید صلاحیت و ۳ نفر رد صلاحیت و هیچ انصرافی نداشته است.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان به چهارمین شهر شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: در شهر گیان ۱۰ نفر تایید صلاحیت شدند و ۳ نفر رد صلاحیت و ۱ نفر انصرافی داشته است.

گروسی ادامه داد: فضای انتخاباتی به صورت شبانه‌روزی رصد می‌شود و با هرگونه جرائم و تخلفات انتخاباتی با قاطعیت برخورد خواهد شد.

وی به تخلقات انتخاباتی اشاره کرد و افزود: تبلیغات انتخاباتی و پوشش رسانه‌ای کاندیداها تا قبل از انتخابات و موعد مقرر ممنوع است.

حجت الاسلام گروسی افزود: استفاده از كارناوال­هاي تبليغاتي و سياسی، چسباندن پوستر، بر هم زدن چهره شهر و نازيبا كردن آن ممنوع است و رسانه ها نيز تلاش نمايند كه مسائل تنش­ زا را انتشار ندهند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان نهاوند گفت: زمان تبلیغات رسمی انتخابات شوراها بر اساس ماده ۶۱ قانون انتخابات هشت روز قبل از روز انتخابات و رای گیری است؛ بنابراین با توجه به اینکه ۲۸خرداد روز انتخابات است تا ۲۴ساعت قبل روز انتخابات یعنی روز ۲۷خرداد کاندیدا حق تبلیغات دارند.

وی در پایان بیان کرد: تبلیغات غیر از این زمان تخلف محسوب می شود و قطعا با کاندیدای متخلف طبق قانون برخورد می شود و همچنین در تبلیغات نباید خلاف قانون مطلب یا موضوعی له یا علیه کسی عنوان شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location