سرخط خبرها

رئیس کل دادگستری استان همدان از رفع موانع موجود بر سر راه کارخانه کیوان همدان و راه اندازی آن پیش از پایان ضرب‌الاجل یک ماهه آیت‌الله رئیسی خبر داد و گفت: مالک کارخانه متعهد شده با ۱۰۰ کارگر شروع به کار کند و تا پایان خرداد برای 100 نفر دیگر نیز فرصت شغلی جدید ایجاد شود.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، محمدرضا عدالتخواه در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر ریاست قوه قضائیه به استان همدان در نوزدهم اردیبهشت اظهار کرد: یکی از برنامه‌های سفر آیت‌الله رئیسی بازدید از کارخانه تعطیل شده کیوان بود که دستور پیگیری رفع مشکل و فعالیت مجدد آن را داد.

وی گفت: با دستور آیت الله رئیسی مبنی بر رفع موانع تولید و فعال‌سازی مجدد این شرکت تولیدی صنایع غذایی، در کمتر از یک ماه جلسات متعددی در این رابطه با حضور مالک کارخانه و مسئولان استان برای برطرف شدن موانع تولید تشکیل شد، مشکل اصلی این مجموعه عدم اراده جدی بر فعال ساختن و راه اندازی خط تولید آن بود، هرچند که عوامل فرعی دیگری نیز بر سر راه وجود داشت.

رئیس کل دادگستری استان همدان با اشاره به اینکه پس از پیگیری‌های لازم و رایزنی‌های مکرر با متولیان امر، مواد اولیه تهیه و در مرحله نخست خط تولید کارخانه به همت و همکاری مالک و کارگران راه‌اندازی شده است افزود: امیدواریم با تلاش مالک کارخانه و همراهی کارگران کارخانه، این مجموعه با تمام ظرفیت به فعالیت خود ادامه دهد.

وی همچنین عنوان کرد: با برآوردهای اولیه انجام شده پیش‌بینی می‌شود که تا پایان خردادماه با راه‌اندازی خطوط بعدی این واحد تولیدی، برای کارگران بیشتری نیز فرصت شغلی جدید ایجاد شود و میزان محصول تولیدی نیز افزایش یابد.

بیژن اسماعیلی، مالک کارخانه کیوان هم با تقدیر از رئیس قوه قضائیه به سبب بازدید از این کارخانه که قدمتی ۵۰ ساله دارد و صدور دستورات لازم برای رفع مشکلات آن، گفت: کارخانه کیوان یکی از ۱۸ هلدینگ داروگر در کشور است و با برندهای کام، شکلات تافی و برند کامک، بخشی از زنجیره محصولات غذایی کشور را تأمین می‌کند.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر با وجود مشکلاتی در فرآیند تولید محصولات، فعالیت این کارخانه تداوم یافت، ولی در نهایت با وقفه‌ای در تولید مواجه شدیم افزود: پس از بازدید آیت‌الله رئیسی از کارخانه صدور دستورات لازم از سوی ایشان، امیدواریم بتوانیم هم نیرو‌های این کارخانه را افزایش دهیم و هم خطوط تولید را تا بدین وسیله شرایط لازم برای صادرات محصولاتمان به کشورهای منطقه نیز فراهم شود.

مدیرعامل کارخانه کیوان با تقدیر از دستگاه قضایی استان همدان برای احیاء و افزایش ظرفیت تولید کارخانه کیوان، ادامه داد: این اقدامات، انرژی و انگیزه چند برابری به ما داده تا بتوانیم به مملکت خدمت کنیم و اشتغالزایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حل مشکلات کارخانه روغن نباتی جهان در زنجان نیز به همت مساعدت‌های قضایی و دستورات صادره از سوی آیت الله رئیسی محقق شده است تصریح کرد: به غیر از کیوان یکی دیگر از واحد‌های زیرمجموعه هلدینگ داروگر، کارخانه روغن نباتی جهان است که پس از بازدید رئیس قوه قضائیه از آن کارخانه و صدور دستورات لازم، مشکلات تولیدی و مالیاتی حل شد و اکنون افزایش حجم تولید روغن، تولیدات آن در اختیار نهاد‌های مختلف قرار گرفته و از این طریق بخشی از مشکل توزیع روغن در کشور برطرف شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه به هیچ عنوان کیفیت کالا‌های خود را تغییر ندادیم، حتی بالاتر از حد استاندارد در حال تولید هستیم، عنوان کرد: همانطور که آیت الله رئیسی از تولید حمایت می‌کند، توقع ما از مسئولان استانی و کشوری این است که از تولید حمایت کنند تا بتوانیم نیرو‌های خود را به چندین برابر افزایش دهیم.

وی گفت: عدم تأمین مواد اولیه سبب شد تا در کارخانه کیوان نتوانیم خط تولید را راه‌اندازی کنیم و تا ۲۵ اسفند ۹۹ هرآنچه داشتیم تولید کرده بودیم و در سال جدید موفق به خرید مواد اولیه نشده بودیم، اما پس از حضور آیت الله رئیسی و بازدید او از کارخانه و به دنبال آن کمک مسئولان استانی، مواد اولیه تهیه شد و حالا با حداکثر امکانات تولید را آغاز کرده‌ایم.

مدیرعامل کارخانه کیوان با بیان اینکه امیداوریم با عنایت خدا و با دستور آیت‌الله رئیسی و همراهی مسئولان استان همدان بتوانیم خط‌های تولید بیشتری نیز راه‌اندازی کنیم از رئیس قوه قضاییه خواست برای رفع مشکلات دیگر واحد‌های تولیدی هلدینگ داروگر از جمله تولی پرس و داروگر که با مشکل مواد اولیه درگیر هستند نیز راهکارها و دستورات لازم خود را ارائه دهد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location