سرخط خبرها

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند، گفت: رسانه ها و فعالین فضای مجازی نهاوند در مواجهه با جوسازی رسانه ای دشمن هوشمندانه عمل کنند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، پنجمین جلسه ستاد پيشگيري و مقابله با جرايم انتخاباتي شهرستان نهاوند با حضور مقامات، قضايي ، سياسي و امنيتي شهرستان برگزار شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند، گفت: در حال حاضر استفاده از فضای مجازی میان اقشار مختلف به دلیل سهولت دسترسی، گستردگی تنوع و سرعت بالای انتقال اطلاعات بسیار فراگیر شده است و به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارها تلقی می شود.

عباس آزاد بخت در ادامه خطاب به رسانه ها و فعالین فضای مجازی به مسئله هوشمندی در مدیریت در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: معاندین نظام در انتخابات امسال به دنبال سیاه نمایی، مانور برروی مشکلات اقتصادی و پیاده سازی اهداف خصمانه خود هستند؛ لذا رسانه ها و فعالین فضای مجازی باید با هوشیاری و درایت در این جریان خصمانه قرار نگیرند و در مقابل، تلاش خود را برای آگاهی بخشی به اقشار، تشویق به حضور پر شور و برگزاری انتخابات سالم به کار گیرند.

وی درخصوص رعایت اخلاق انتخاباتی اظهار داشت: حفظ شأن و منزلت و آبروی افراد به ویژه در فضای مجازی از اهمیت ویژه ای برخودار است بنابراین با توجه به قوانین و موازین تعیین شده از سوی مراجع قضائی و به دلیل حساسیت های موجود سیاسی در شهرستان، فضای مجازی در ایام انتخابات و قبل از شروع تبلیغات رسمی توسط کمیته رصد تخلفات انتخاباتی بررسی خواهد شد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف از جمله تبلیغات زود هنگام ، تخریب، نشر اکاذیب و افتراء و با متخلفین برخورد خواهد شد. وی همچنین تاکید کرد احکام روسای ستادهای انتخاباتی کاندیدا رسانه ای نشود.

دادستان عمومی و انقلاب نهاوند در پایان گفت: ۱۶ پرونده تخلفات انتخاباتی در کارگروه قضایی و حقوقی شهرستان تشکیل و رسیدگی به آن با نظارت کامل در حال انجام است.

وی افزود: امیدوارم با کمک فعالین رسانه ای و فضای مجازی، انتخابات پیش رو به بهترین شکل ممکن در کمال سلامت ، قانون مداری و با حضور حداکثری مردم برگزار کنیم.

 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location