سرخط خبرها

رئیس هیات نظارت بر انتخابات در نهاوند گفت: به منظور نظارت بر مراحل اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، ۱۹۹ نفراز بازرسین به طور مستقیم با حضور در مراکز شعب بر نجوه برگزاری انتخابات نظارت می‌کنند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، آیت صالحی با اعلام اسن خبر، گفت: کار تشکیل هیات‌های بازرسی به موجب تبصره ۹ ماده ۲۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده ۶۹ انتخابات شوراها از سوی وزارت کشور انجام می‌شود تا بر رعایت اصل بی طرفی و برگزاری سالم انتخابات نظارت کنند.

وی افزود: به موجب این قانون در شهرستان نهاوند نیز هیات بازرسی تشکیل شد و برای آموزش بازرسان و چگونگی انجام وظایف قانونی کلاس‌های آموزشی در چند جلسه برگزار شده است.

معاون فرماندار نهاوند با بیان اینکه در این دوره‌های آموزشی برگزار شده بر رعایت اصل بی‌طرفی توسط بازرسین تاکید شده است،افزود: در این دوره از انتخابات، ۱۸۷ بازرس ثابت، ۱۲ سربازرس کار نظارت بر انتخابات در شهرستان نهاوند را عهده‌دار هستند.

وی گفت: به منظور حضور دائم بازرسان در پای صندوق‌های رای علاوه بر این تعداد، ۱۹ بازرس و دو سربازرس نیز برای مواقع نیاز در آماده‌باش به هستند تا در صورت نیاز در پای صندوق های رای حضور پیدا کنند.

صالحی هیئت بازرسی شهرستان را متشکل از ۶ نفر شامل سه عضو اصلی و سه عضو دبیرخانه در شهرستان ذکر کرد و گفت: شهروندان می‌توانند موارد تخلف، تبلیغات زودهنگام کاندیداها و پیشنهادات خود برای برگزاری هرچه بهتر باشکوه‌تر انتخابات را به شماره تماس ۰۹۹۳۴۲۶۴۴۶۸ به صورت پیامکی و یا تماس تلفنی اطلاع دهند.

وی اظهار کرد: در انتخابات خردادماه جاری در شهرستان نهاوند به منظور اخذ آراء مردم ۱۸۷ شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده که سعی شده مکان شعب، شرایط لازم بهداشتی برای حفظ سلامتی شهروندان و اعضا را داشته باشد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location