سرخط خبرها

رئیس دادگستری نهاوند، گفت: دادگستری نهاوند آماده ارائه مشاوره رایگان قضایی به عموم مردم شهرستان نهاوند است.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، علی کاظمی با اشاره به هفته قوه قضائیه گفت: در هفتم تیر سال ۶۰ کج اندیشان و طرفداران اندیشه‌های منحرف که تاب تحمل تحول در تمام عرصه‌های انقلاب به‌خصوص در عرصه قضا و عدالت را نداشتند تصمیم به حذف فیزیکی بهترین یاران انقلاب ازجمله شهید بهشتی را گرفتند.

وی اظهار داشت: شهید دکتر بهشتی کوثری برای انقلاب و چشمه جوشانی بود که از ایشان مسیر تحول و ایده‌ها نو و رسیدن به آرمان و هدف بزرگ برمی‌آمد ولی دشمنان فکر می‌کردند با شهادت ایشان کار تمام می‌شود ولی اشتباه کردند چون تفکر شهید بهشتی از بین نرفت و باعث رویش‌های متعددی شد.

کاظمی افزود: درست است که دشمنان با به شهادت رساندن شهید بهشتی و شهید حیدری که افتخار نهاوند و غرب کشور است، ما را از وجود بابرکت آن‌ها محروم کردند ولی جای آن‌ها خالی نماند و بزرگانی از مکتب نورانی این شهدای والامقام رشد یافته و راه این عزیزان را ادامه می‌دهند.

رئیس دادگستری نهاوند ادامه داد: شهرستان پرافتخار نهاوند همواره مهد عالمان و دانشمندان و روحانیون برجسته‌ای بوده است که در منطقه مرکز مراجعه انقلابیون بوده‌اند که شهید حیدری و شهید قدوسی نمونه‌هایی از این عزیزان هستند.

وی بیان داشت: شهید آیت‌الله حیدری تنها شهید استان همدان و منطقه غرب کشور در حادثه هفتم تیرماه است که به‌فرمان امام راحل قاضی شرع در استان همدان بوده است و هم به‌عنوان امام‌جمعه و هم نماینده شهرستان در مجلس فعالیت می‌کردند.

کاظمی افزود: در دستگاه قضا همواره راه و روش شهیدان والامقام بهشتی و حیدری ادامه دارد و ما باید قدردان این عزیزان باشیم و راه پرافتخار آن‌ها را با خدمت به مردم ادامه دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به عملکرد دادگستری نهاوند اشاره کرد و گفت: در دوران اوج‌گیری کرونا همکاران قضایی بدون تعطیلی و کاهش ساعات کار و بدون وقفه در خدمت شهروندان بودند.

رئیس دادگستری نهاوند اظهار داشت: یکی از مباحث مهمی که در این شهرستان پیگیری کردیم و موفق هم بودیم بحث پیشگیری از وقوع جرم و کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی است که از وظایف اصلی این دستگاه است.

کاظمی ادامه داد: ستاد پیشگیری از وقوع جرم شهرستان به‌صورت متناوب تشکیل جلسه داد و از فعال‌ترین ستادهای استانی بود که درزمینهٔ انتخابات نیز موفق عمل کرد و کارنامه خوبی داشته است.

وی بیان کرد: با تلاش همکاران در نیروی انتظامی و شوراهای حل اختلاف موفق شدیم جلوی ورود خیلی از پرونده را به دستگاه قضا بگیریم و خیلی از پرونده مصالحه شدند.

رئیس دادگستری نهاوند بیان داشت: این دادگستری خدمات مشاوره رایگان را به شهروندان بدون هیچ‌گونه محدودیت ارائه می‌دهد و ملاقات عمومی با شهروندان نیز همواره در دستور کار بوده است و بنده و دادستان به‌عنوان خادم ملت در کنار شهروندان هستیم.

وی افزود: بهره‌برداری از سامانه‌های الکترونیکی یکی از برکات ریاست حضرت آیت‌الله رئیسی به‌عنوان رئیس قوه قضائیه بوده است و تلاش وی در افزایش این خدمات به مردم بوده است و با استفاده از این خدمات شهروندان بدون حضور در دادگستری عمده کارها را می‌توانند انجام دهند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location