سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، امیر بحیرایی در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص برگزاری مراسمات عزاداری در شهرستان نهاوند، گفت : با وجود شرایط موجود بیماری کرونا و براساس مصوبات کمیته ملی ستاد مبارزه با بیماری کرونا برگزاری مراسم عزاداری فارغ از وضعیت های چهارگانه(قرمز،نارنجی، زرد و آبی )در کلیه شهرها و استانها در فضای باز با ۱/۳ ظرفیت و در فضای بسته با ارتفاع ۶ متر و ۱/۴ ظرفیت مکان مجاز میباشد .

وی افزود : ضمن کاهش ساعات برگزاری مراسم (حداکثر دو ساعت ) و همچنین ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، استفاده از طبل و سنج و وسایل مشابه در برگزاری مراسم با اولویت شخصی بودن و در غیر اینصورت با انجام گندزدایی قبل از استفاده شخص بعدی منعی ندارد.

بحیرایی اظهار داشت : مراسم خاص در برخی از استانها نظیر یوم العباس ، نخل گردانی ، شیرخوارگان و همچنین مراسم تعزیه و یا حضور هیات ها در اماکن مقدس نظیر امامزاده ها و... جهت برگزاری مراسم ممنوع می باشد.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص نذورات گفت: بر پایی هر گونه پذیرایی در مراسم و هر نوع ایستگاه صلواتی در تمامی استانها و شهرستانها ممنوع است و می توان به جای ایستگاههای صلواتی موکب های سلامت برپا نمود و نذورات برابر دستورالعمل های بهداشتی ستاد کرونا صرفا در قالب مواد غذایی خشک و یا خام توزیع گردد.

مسئول کمیته اطلاع رسانی مراسم افزود: جابجایی هیئت ها در سطح خیابان و ... ممنوع و هیئات زنجیرزنی و سینه زنی فقط در جلوی مساجد ، حسینیه یا تکیه می توانند با رعایت پروتکل ها به صورت ثابت اقدام به برگزاری مراسم نمایند و همچنین هیئاتی که مکان در اختیار ندارند با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در یکی از مدارس حوزه و یا ناحیه خود با مجوز این سازمان اقدام به برگزاری مراسم عزاداری نمایند .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location