سرخط خبرها

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند از برخورد قاطع با مالکان ساخت و ساز بدون پروانه در سطح شهر و روستا خبر داد.

 

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، عباس آزادبخت روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دستگاه قضائی شهرستان برابر ماده ۲ و ۵ دستورالعمل حفظ حقوق عامه با هرگونه ساخت‌و ساز غیرمجاز و بدون پروانه در سطح روستاها و شهر نهاوند و با قانون‌شکنان حقوق عمومی برخورد جدی و قانونی می‌کند.

وی ادامه داد: مطابق قانون ماده ۱٠٠ شهرداری نیز هرگونه ساخت‌و ساز باید با پروانه شهرداری باشد و اگر ساخت‌و سازی بدون پروانه در حریم شهر انجام شود، پلیس ساختمان باید جلوگیری و آن را تخریب کند.

آزادبخت خاطرنشان کرد: اگر مردم در این حوزه کم‌کاری، تبعیض و یا قصوری از پلیس ساختمان دیدند مراتب را به دفتر دادستان اطلاع دهند تا ضمن اعلام جرم علیه پلیس ساختمان برابر قانون با آن برخورد شود.

وی افزود: برخورد و جلوگیری از هر گونه ساخت‌و ساز غیر مجاز و بدون پروانه در خارج از حریم شهری بر عهده جهاد کشاورزی است و مردم می‌توانند کم‌کاری و تبعیض و قصور در این زمینه را هم به دفتر دادستان گزارش کنند.

دادستان نهاوند تأکید کرد: دادستانی شهرستان بر اساس قانون و دفاع از حقوق عامه با هرگونه تصرف اراضی کشاورزی، ساخت‌و سازهای غیرقانونی و تغییر کاربری اراضی برخورد می‌کند.

وی در پایان بیان کرد: اگر افرادی بخواهند با اعمال و رفتار خود، اقدام به قدرت نمایی، سلب آسایش عمومی، استفاده از سلاح سرد و گرم، ایجاد ناامنی و رعب‌و وحشت، ایجاد مزاحمت برای شهروندان و اتلاف اموال عمومی کنند، بدون شک برخورد سخت، بدون اغماض و قاطع دستگاه قضائی در انتظار آن‌ها خواهد بود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location