سرخط خبرها

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند بر ضرورت توجه وساماندهی تخلیه نخاله‌ها در نهاوند تاکید کرد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  مهرداد سلگی، از ضرورت توجه و ساماندهی تخلیه نخاله های ساختمانی در نهاوند خبر داد و گفت: متاسفانه شاهد هستیم که ورودی شهرها و اطراف جاده های اصلی و روستایی، محل تخلیه نخاله‌ها شده که این حریم ها از نظر منظر عمومی و زیست محیطی با چالش مواجه شده است.که این امر نیاز به توجه بیشتر به جانمایی محل تخلیه نخاله توسط شهرداریها شهرستان نهاوند را می طلبند.

وی افزود: روستاها هم باید با کمک دهیاری‌ها و با کمک اداره راه به عنوان همکاری ،نسبت به جمع‌آوری و جانمایی محل تخلیه نخاله اقدام کنند که در این زمینه قوانین بازدارنده هم وجود که در صورت رویت می‌توانیم در مرحله اول خودروی آن‌ها را توقیف کنیم و در مراحل بعد جریمه اعمال شود.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: در شهرستان نهاوند بیشتر ورودی شهرها مورد هجوم نخاله‌ها قرار گرفته‌اند که اداره راه با شهرداری‌ها و با کامیون‌داران و رانندگانی که در این زمینه فعال هستند باید جلساتی را برگزار کنند و در این خصوص ساماندهی صورت گیرد.

سلگی بیان کرد: شهرداری‌ها می‌توانند با تعیین محل‌هایی را که به صورت آماده از قبل وجود دارد شناسایی و نسبت به اطلاع رسانی جهت تخلیه نخاله‌ها در آن محل اقدام کنند و در صورتی که قانون‌مند این کار هدایت شود می‌توانند از ریختن نخاله در محل‌های ممنوعه جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: محل تخلیه نخاله‌های روستایی باید توسط دهیاری‌ها جانمایی شود و به صورت متمرکز با همکاری بخشداری‌های و همچنین گرفتن مجوز از اداره امور منابع آب که موضوع بستر رودخانه‌ها را در بر می‌گیرد این کار صورت گیرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location