سرخط خبرها

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: برای جلوگیری از شکار، خرید و فروش غیرمجاز حیوانات و پرندگان وحشی تمامی مراکز خرید و فروش پرندگان و بازارهای محلی شهرستان نظارت و کنترل می‌شوند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مهرداد سلگی گفت‌: برای جلوگیری ازشکار،  خرید و فروش و عرضه غیرمجاز انواع حیوانات و پرندگان وحشی در شهرستان نهاوند را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: در صورت مشاهده مصادیق و اقدام افراد جهت شکار، عرضه حیوانات و پرندگان وحشی با متخلفان طبق دستورالعمل‌های ابلاغی برخورد می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند انجام عملیات گشت، کنترل و پایش کلیه مراکز عرضه، خرید و فروش حیوانات و پرندگان وحشی و شکارچی در سطح شهرستان را توسط عوامل یگان حفاظت محیط زیست مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: بعضاً در برخی از این مراکز پرندگان و حیوانات وحشی به‌صورت غیرقانونی زنده‌گیری و نگهداری می‌شوند.

وی با بیان اینکه در صورت مشاهده تخلف مبنی بر شکار ، نگهداری پرندگان و حیوانات وحشی حمایت‌شده اقدام لازم جهت برخورد به فوریت در دستور کار قرار می‌گیرد ابراز داشت: تاکنون بیش از ۸مورد از مراکز عرضه و خرید و فروش پرندگان در سطح شهرستان نهاوندتوسط عوامل یگان حفاظت محیط زیست مورد بازدید قرار گرفته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند دادن تذکرات لازم به واحدها و مراکز یاد شده در مورد نحوه نگهداری پرندگان و عدم خرید فروش پرندگان شکاری و شکار ممنوع را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: رعایت قوانین و مقررات صادر شده توسط مراکز عرضه و خرید و فروش پرندگان در سطح شهرستان الزامی است.

سلگی گفت: از برگزاری جلسات و کارگاه‌های آموزشی برای دهیاران شهرستان نهاوندبا هدف نحوه به‌کارگیری سلاح شکاری، قوانین شکار، صید و تعامل با محیط‌بانان سخن گفت و اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع آموزش دهیاران به‌عنوان نمایندگان دستگاه‌های دولتی در سطح روستاها برگزاری این آموزش‌ها به صورت مداوم ادامه دارد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند ‌در مورد اهمیت نقش‌آفرینی آحاد مردم در صیانت از ذخایر ارزشمند طبیعی موجود در محیط‌زیست خاطرنشان کرد:‌ به‌طور قطع نگهداری و حفاظت از محیط زیست تنها از عهده یک سازمان خاص بر نمی‌آید بلکه آحاد مردم باید در این مسیر همکاری و مشارکت فعالی داشته باشند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location